• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3884-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی:

استقرار واحد‌های تولیدی در خارج از نواحی صنعتی مفهومی ندارد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: استقرار واحد تولیدی در خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس استانداردهای جهانی ، مفهومی ندارد . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسین نجاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استقرار پراکنده واحدهای تولیدی در اراضی کشاورزی و خارج از شهرک های صنعتی نه تنها مشکلات بسیاری در خصوص تامین زیر ساخت ها و آب و برق و راه ارتباطی ایجاد می کند؛ بلکه مسائل آلودگی و زیست محیطی آن نیزمعظلی مضاعف در این خصوص است . 
  
وی ادامه داد: ادامه روند افزایش بهره وری در نواحی و شهرک های صنعتی و همچنین تامین زیرساخت ها در این مناطق جز اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال آینده است. 
  
وی با اشاره به اهمیت توسعه شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: این اقدام ، جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی، دسترسی آسان به زیرساخت ها و دریافت سریع مجوزهای لازم از سوی سازمان هایی مانند محیط زیست را در پی دارد . 
  
نجاتی همچنین اقدام برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تفکیک اراضی کشاورزی از طریق جواز تاسیس را منتفی اعلام کرد و گفت: در این خصوص، با اجرای مصوبه های متعدد هیت محترم وزیران مبنی بر ممنوعیت استقرار واحدهای تولیدی در اراضی کشاورزی در صورت امکان واگذاری زمین از طرف شرکت شهرک های صنعتی و اخذ نظر مدیریت امور اراضی به استناد آئین نامه اجرایی ماده 52 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، دیگر شاهد تغییر کاربری با استفاده از جوازهای تاسیس نخواهیم بود . 
  
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع تاسیس سازمان نظام مهندسی صنعت گفت: جهت ساماندهی و جهت دهی سرمایه گذاری و سیاست گذاری تولید به کمک سرمایه گذاران و متخصصان صنعت پیشنهاد تشکیل و تاسیس سازمان نظام مهندسی صنعت را به وزارت صنعت ارائه کردیم. 

وی در خصوص اهمیت تشکیل این سازمان خاطرنشان کرد: این تجربه در بخش معدن و پس از طی فراز و نشیب های بسیار هم اکنون تبدیل به یک تجربه موفق شده که در بررسی صلاحیت های فنی و مالی متقاضیان تولید بسیار موثر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: