• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی:

میزان تولید برق در آذربایجان شرقی با میزان مصرف آن برابری نمی‌کند

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که متاسفانه میزان تولید با میزان مصرف برق در آذربایجان شرقی برابری نمی کند، افزود: شاید این استان جزو نادر استان هایی است که مصرف برق بیشتر از تولید آن است؛ به طوری‌که گاهی اوقات  از روی ناچاری از سایر استان ها برق را قرض می گیریم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد صادق پورمهدی در ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران، با بیان اینکه علارغم این‌که مدت کوتاهی از زمان راه اندازی انرژی های تجدید پذیر می گذرد اما گام های موثری در این زمینه برداشته شده است، اظهار کرد: به نظر می رسد، آن گونه که کشورهای توسعه یافته اقدامات موثری در ارتباط با تکنولوژی های روز و دانش بشری برداشته اند ما نتوانسته ایم همانند این کشور ها عمل کنیم. 
  
وی ادامه داد:  دولت در برنامه ششم برای تولید انرژی از طریق استفاده از انرژی های نو گام های موثری برداشته است؛ به طوری‌که اگر بتوانیم در طول برنامه پنج ساله، پنج هزار مگاوات انرژِی از طریق انرژی های های خورشیدی و بادی تولید کنیم، یک اقدام ارزشمندی برای افزایش تولید برق است. 
  
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در خصوص احداث نیروگاه های 500 مگاواتی و 100 مگاواتی قدم های موثری در استان برداشته شده است که می تواند در بحث تامین برق بسیار موثر باشد. 
  
وی با تاکید بر این‌که استان برای تامین برق نیازمند سرمایه گذاری است، اظهار کرد: برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در ارتباط با انرژی های تجدید پذیر را دارند، نقشه راهی تهیه شده تا بتوانند با این نقشه به صورت جامع حرکت کنند. 
  
پورمهدی همچنین یکی از مسایل زیست محیطی را  موضوع پدافند غیرعامل بیان کرد و یادآور شد: به عنوان  مثال اگر بخواهیم یک نیروگاه 500 مگاواتی و یا 100 مگاواتی احداث کنیم موضوعاتی از قبیل خاموشی و .. پیش می آید اما نیروگاه های کوچک در این زمینه بسیار موثر هستند. 
  
 وی با بیان این‌که جامعه توسعه یافته نیازمند انرژی پایدار است، خاطرنشان کرد: 80 درصد فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، وارد بازار کار می شوند؛ چرا که این افراد در  کنار کارهای تئوری کارهای عملی  نیز  انجام می دهد.

ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران به  همت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: