• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-5187-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

کتاب «شناسه غذاها و شیرینی‌های محلی آذربایجان شرقی» رونمایی شد

کتاب شناسه غذاها و شیرینی‌های محلی آذربایجان شرقی، تالیف مریم احباب با حضور جمعی از مدیران استانی و همچنین نماینده استاندار در ستاد تبریز 2018  در محل سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه‌ای استان رونمایی شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در این آیین، ضمن ابراز خرسندی از حضور پرثمر بانوان توانمند در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اظهار کرد: کتاب شناسه غذاها و شیرینی‌های محلی آذربایجان شرقی، کتابی ارزشمند، ماندگار و تاریخی بوده که نشان از تلاش و پشتکار مولف در حفظ فرهنگ و تاریخ این استان زرخیز است.
 
یعقوب نماینده با تاکید بر این‌که بدون تردید، پشت هر اثر هنری، انگیزه و علاقه‌ای قوی نهفته است، گفت: مولف این کتاب با وجود مشکلات مربوط به تالیف و مشقاتی که مولف در طول دوسال اهتمام و  تلاش شبانه‌روزی و بدون حمایت دولتی و صرفاٌ از روی علاقه شخصی در حفظ فرهنگ غنی استان، به این مهم دست یافته و اثری فاخر خلق کرده است.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با تاکید بر این‌که "هر انسانی به دنیا آمده است تا از خود اثری برجای بگذارد" افزود: خوشا به حال کسی که بتواند در این رهگذر عمر، اثری ماندگار و تاریخی از خود بر جای بگذارد.
 
نماینده در پایان، ضمن آرزوی موفقیت برای مولف کتاب شناسه غذاها و شیرینی‌های محلی آذربایجان، از این کتاب به عنوان شاه بیت آثار مولف نام برد و خاطرنشان کرد: ما همچنان منتظر آثار ارزشمند دیگری از این مولف هستیم.
 
میرعلی اصغر الموسوی، نماینده استاندار در ستاد تبریز 2018  نیز در این مراسم گفت: اگر بخواهیم برای تبریز برند سازی کنیم سه نوع شناسنامه و هویت مشخص است که به ترتیب "فرش تبریز، غذای تبریز و چرم تبریز" است.
 
میرعلی اصغر الموسوی، در ادامه تشریح کرد: هنر آشپزی یکی از مهمترین مولفه‌ها در صنعت گردشگری و جذب میهمانان و گردشگران است و برای ایجاد گردشگری اقتصادی در 2018 باید در کنار اقتصاد سنتی قدیمی، صنعتی و کشاورزی تبریز بر روی غذاهای استان نیز تمرکز کرده و در این راستا حرکت کینم.
 
نماینده استاندار  در ستاد تبریز 2018 در ادامه افزود: جای خالی کتابی با محتوای معرفی غذاهای محلی آذربایجان برای سال 2018 احساس می‌شد و زمانی که مطلع شدیم خانم احباب بدون حمایت مالی دولتی به این کار اقدام کرده‌اند، بسیار خرسند شده و از این کار استقبال کردیم.
 
مدیرکل فرهنگی، هنری و تفریحی شهرداری تبریز نیز، در این مراسم گفت: هر کشوری آداب و رسوم، فرهنگ، عقاید، شیوه‌های غذا پختن، غذا خوردن و پوشش خاص آن منطقه را دارد و ما ملتی با فرهنگ غنی هستیم و در این میان تالیف یک کتاب یا یک مجموعه می‌تواند هویت یک ملت را برای آیندگان حفظ کند.
 
خسرو خیری افزود: همکاران ما در شهرداری برای اینکه این فرهنگ بومی فراموش نشود اقداماتی در راستای معرفی این آداب و سنن در فرهنگسراها انجام خواهند داد و لازم و ضروری است تا از هنرمندان و محافظان این فرهنگ و تمدن بومی، حمایت و دلجویی کنیم.
 
وی در ادامه اظهار کرد: تبریز 2018 فرصت ارزشمندی است تا فرهنگ و آداب و رسوم بومی این استان را به نسل‌ها و ملل دیگر معرفی کنیم و این امر همکاری همه جانبه را می طلبد.
 
شایان ذکر است، مریم احباب، از مربیان رشته صنایع غذایی استان بوده که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای اسکو مشغول فعالیت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: