• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1686-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

فرماندار خداآفرین تاکید کرد

ضرورت افزایش مشارکت بانوان خداآفرین در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی

فرماندار خداآفرین با انتقاد از مغفول ماندن نقش بانوان شهرستان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بر لزوم ارتقای نقش موثرتر بانوان به عنوان نیمی از جمعیت در سطح جامعه، گفت: خواستار افزایش مشارکت بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شهرستان هستیم.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، احمدعلی اسدپور در جلسه مشترک کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با بیان اینکه نرخ مشارکت زنان شهرستان خداآفرین در بسیاری از زمینه‌ها نسبت به سایر شهرستان‌ها پایین است، افزود: نقش بانوان در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرستان مغفول مانده و لازم است برنامه‌ریزی‌های بیشتری برای بهره‌مندی از ظرفیت حوزه بانوان انجام گیرد.
 
وی از تشکیل کمیته بانوان در این شهرستان خبرداد و گفت: با تشکیل کمیته بانوان با همکاری و تعامل با یکدیگر تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های موثر در مسایل مختلف شهرستان انجام گیرد.
 
وی در ادامه خواستار توجه بیشتر به ورزش بانوان و تعیین مربی ورزشی برای بانوان شد.
 
فرماندار خداآفرین با بیان اینکه مشارکت موثر بانوان در جامعه نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار کرد: بر اساس مطالعات کارشناسی در سطح شهرستان خداآفرین، اعتیاد، عدم تفاهم اخلاقی، استفاده نادرست از فضای مجازی و ازدواج های تحمیلی از جمله عوامل اصلی و موثر در افزایش آمار طلاق شهرستان است.
 
وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی  قبل، حین و بعد از ازدواج و همچنین استفاده از مشاوره اساتید مجرب را از جمله راهکارهای موثر در پیشگیری از طلاق دانست.
 
وی با تاکید بر پیگیری مصوبات جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی بیان کرد: مسئولان باید با آمادگی و اشرافیت به موضوعات در جلسات و در برنامه‌های اجرایی شهرستان حضور فعال داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: