• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-3290-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد:

تقویت باورهای دینی، مهم‌ترین اقدام در جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی

گفتمان دينی با موضوع شبهات مطرح شده در اصل دین در دانشگاه بناب برگزار شد. 

به گزارش ايسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام مسلم عباسیان استاد حوزه و دانشگاه  در این جلسه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره نفوذ فرهنگی و اجتماعی دشمنان اسلام اظهارکرد: باید از ظرفیت گفتمان‌های دینی در سطح دانشگاه ها در راستای پاسخ به شبهات و سوالات نسل جوان و مسدود کردن راههای نفوذ دشمن استفاده کرد. 

وی افزود: از بهترين راه‌های سست كردن عقايد و سرمايه هاي اصلي ما، ايجاد شبهه و رواج خرافات می باشدكه توسط معاندين طراحي و توسط افراد كم سواد، ساده و سست ايمان اجرا و گسترش پيدا مي‌كند. 

عباسیان، تقویت باورهای دینی را مهم‌ترین اقدام در جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: شبهات در اصل دین دامنه وسيعی دارد اعم از فکری، علمی، دينی، اعتقادی و اجتماعی، اما بحث شبهات اعتقادی از تفسيرهای ناموزون سرچشمه می‌گيرد و ما دين را يک جور معنا می‌کنيم درصورتي که حقيقت چيز ديگري است . 

وی تحرکات تند وهابيون را مغایر با اصل دین اسلام دانست و افزود: اين گونه تحرکات موجب پديد آمدن شبهات اعتقادي به ويژه در بين نسل جوان جامعه مي شود و آنان بايد در برابر هجمه هاي فرهنگي دشمنان هوشیار باشند . 

دبیر ستاد وحدت حوزه و دانشگاه شهرستان بناب از ادامه  برگزاری گفتمان دینی در طول سال97 خبرداد و افزود: گفتمان دینی در سال جدید با موضوعات آسیب‌های فضای مجازی، عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی، جنگ نرم، مهارت‌های زندگی و... برگزار می شود. 

به گزارش ایسنا، گفتمان دينی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و امور فرهنگی و نهاد رهبری در دانشگاه بناب برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: