• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-5087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چرا مجسمه‌های موزه آذربایجان جمع آوری می‌شود؟

تصاویری در ساعات اخیر با موضوع جمع آوری مجسمه‌های حجمی استاد احد حسینی از طبقه زیرزمین موزه آذربایجان در فضای مجازی دست به دست می‌شود که برای بسیاری از فعالان میراث فرهنگی و گردشگری در آستانه‌ی رویداد «تبریز 2018» سوال برانگیز بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران در خصوص این موضوع، اظهار کرد: کمیته‎ای در تهران وظیفه‌ی نظارت بر موزه‌ها و تعیین کاربری برای آن‌ها را به عهده دارند که به مناسبت رویداد تبریز 2018 مقرر شده است که اشیاء تاریخی به جا مانده از تاریخ کهن آذربایجان و آثار شاخص موزه ملی ایران در موزه آذربایجان به نمایش گذاشته شود. 
 
مرتضی آبدار ادامه داد: طبق هماهنگی با شهردار تبریز، محلی در نزدیکی مقبره الشعرای تبریز برای انتقال مجسمه‎های مستقر در موزه آذربایجان مشخص شده است که به عنوان موزه معاصر در اختیار استاد قرار می‌گیرد که در این مورد با آقای احد حسینی صحبت شده است.

وی تاکید کرد: بحث کنار گذاشتن آثار  اصلاٌ مدنظر ما نیست، بلکه شخص آقای حسینی بر امور نظارت دارند و بعد ار انتقال آثار حجمی استاد به نزدیکی مقبره الشعرای تبریز، این مجسمه‌ها بازآفرینی شده تا همزمان با افتتاح رسمی تبریز 2018 در پنجم اردیبهشت سال 97، این موزه نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به انتشار تعدادی از مجسمه‌های بریده شده‌ی استاد حسینی، خاطر نشان کرد: آقای حسینی آثار خود را برای انتقال در گوشه‌ای از موزه جمع کرده‌ بودند و به دلیل این‌که ارتفاع برخی از آثار به سه متر هم می‌رسد، برای انتقال آن‌ها مجبور به برش برای بیرون بردن از موزه هستند که متاسفانه تنها از وضعیت جدا شده‌ی مجسمه‌ها عکس گرفته شده بود که این کار منصفانه نیست.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: