• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2884-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

شعار «جنس فروخته شده، پس گرفته نمی شود» منسوخ شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که اکنون شعار "جنس فروخته شده، پس گرفته نمی شود" منسوخ شده است، گفت: امروزه بنگاه‌های اقتصادی برتر باید بنویسند" جنس فروخته شده، پس گرفته می شود" مردم باید حق خود را مطالبه و در حوزه ی مصرف از تولید کنندگان انتقاد کنند.  

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمود نوابی در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان، اظهار کرد: در این جشنواره تمامی شرکت کنندگانی که با اعتماد به نفس و اتکا به تولید، خود را در معرض داوری قرار داده اند، لایق تجلیل هستند. 

وی برگزاری جشنواره‌های متعدد برای کارآفرینان و صنعت گران را از اقدامات مهم سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دانست و گفت: در این جشنواره‌ها بنگاه‌های برتر در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان به مردم معرفی می شوند. 

وی ادامه داد: سازمان در حوزه‌ی جمع‌آوری قاچاق، عملکرد قابل دفاعی دارد، اولویت ما در کشور جمع آوری کالای قاچاق در سطح عرضه است که از دسترسی مصرف کننده به کالای بی‌هویت جلوگیری می‌کند و زمینه را برای ورود تولید داخلی در کشور فراهم می‌کند. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور با اشاره به این‌که آمار متقاضیان در هفدهمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور نسبت به سال‌های گذشته 25 برابر رشد داشته است، گفت: این آمار در حوزه‌ی منتخبین 22 برابر افزایش یافته و آذربایجان شرقی نیز در همایش داوطلبانه ارزیابی بنگاه های اقتصادی نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است. 

 وی با تاکید بر این‌که حقوق شهروندی جزوی از حقوق مصرف کنندگان است، گفت: تولید کنندگان خود نیز مصرف کننده هستند و تولید و مصرف از یکدیگر جدایی ناپذیرند، تولید کننده و سرمایه گذار باید مورد احترام قرار گیرد، سرمایه گذاران انسان های شریفی هستند باید شان ویژه‌ای برای این افراد قائل شویم به عنوان مثال اگر به سازمانی مراجعه کنند، کسی حق ندارد آن‌ها را پشت درب نگه دارد. 

نوابی با انتقاد از تبلیغات اغوا کننده در کشور، اظهار کرد: صدا‌ و سیمای جمهوری اسلامی تبلیغات اغوا کننده‌ای انجام می‌دهد در حالی که تبلیغات نباید موجب گمراهی مردم باشد یا بنرهایی که در فضای شهری نصب می‌شود باید اصلاح و ارزان ارائه شوند. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور راه‌اندازی شبکه‌ی ایران کالا برای تبلیغات کار آفرینان به صورت رایگان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان این‌که ماده ی شش قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مورد غفلت قرار گرفته است، اظهار کرد: امسال طبق دستور وزیر کشور در تمامی استان‌ها، رتبه‌ی دستگاه‌های برتر اجرایی و دولتی و غیر دولتی به مردم اعلام خواهد شد و فرآیند کاری آن‌ها به صورت شفاف مشخص می‌شود و طبق این ماده تکریم ارباب رجوع باید بیشتر از گذشته مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: