• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش همکاری‎های تبریز و ایالت راین لند فالز آلمان

جمعی از اعضای شرکت تجاری آلمانی BSG با شهردار تبریز و رییس شورای اسلامی شهر تبریز دیدار کردند که بر افزایش همکاری‎های تبریز و ایالت راین لند فالز آلمان در خصوص همکاری های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی تاکید شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، شهردار تبریز در دیدار با شرکت آلمانی BSD  گفت: توجه به اقتصاد از اساسی ترین موضوعات مهم و اولویت دار  شهرها است که اساس توسعه شهرها را شکل می‎دهد.

   ایرج شهین باهر بیان کرد: تبریز یکی از قطب‎های فعال کفش در منطقه خاورمیانه است که علی‎رغم فعال بودن در کنار صنعت‎های مثل فرش تبریز، نیاز به علم و تکنولوژی‎های جدید در زمینه مد و طراحی دارد تا بیشتر از قبل بتواند بازارهای جهانی را در اختیار بگیرد.
 
وی تصریح کرد: شروع این روابط می‎توانند تولیدکنندگان را با روش‎های بروز و جدید که در آلمان اجرایی می شود، آشنا کند و از طرفی موقعیت این امکان ایجاد می‎شود تا تولیدکنندگان آلمانی نیز در تبریز سرمایه گذاری کنند و این صنعت تبریز جهانی شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز بر روابط پایدار بین شهر تبریز و ایالت راین لند فالز به ویژه در زمینه مسائل علمی و دانشگاهی تاکید کرد.

شکور اکبرنژاد بیان کرد: دانشجویان علمی و تیزهوش دانشگاه‎های تبریز در زمینه اختراعات محصولات جدیدی را ارائه می‎دهند که با گسترش این روابط می‎توان تجاری سازی کرد و به تولید انبوه رساند.

یکی از مدیران ارشد این شرکت اقتصادی، اشتراکات تاریخی و فرهنگی با آذربایجان و ایران را یکی از دلایل و اولویت خود برای حضور در تبریز عنوان کرد و افزود: شهر پرماسنس آلمان یکی از قطب های صنعت کفش چرم آلمان و اروپا است که به روزترین متدهای دنیا در زمینه طراحی و کیفیت در آن اجرا می شود و از طرفی شهر تبریز نیز در این منطقه از جهان رتبه برتر در زمینه کفش را دارد که با همکاری‎های متقابل در زمینه جنس و کیفیت می‎توان از تجارب همدیگر استفاده کنند.

اونال کایمکچی تصریح کرد: علاقمندیم که طولانی مدت با تبریز رابطه داشته باشیم و روابط پایدار تعریف شود تا بتوانیم از تبریز و ظرفیت‎های آن استفاده کنیم تا این همکاری‎ها باعث افزایش بیشتر معاملات تجاری، دانشگاهی و علمی شود.

در این دیدار طرفین بر شروع همکاری‎ها در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، انرژی‌های نو، مسائل زیست محیطی، بازیافت زباله، صنعت چرم و کفش بین تبریز و ایالت راین لند فالز آلمان تاکید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: