• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4287-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی:

رعایت عفاف و حجاب ضامن بقای جامعه اسلامی است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: عفاف و حجاب از جمله مسائلی است که اغلب درصد شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان بر رعایت آن تأکید داشته و آن را ضامن بقای جامعه اسلامی برشمرده‌اند، بر این اساس باید وضعیت فرهنگی و مسأله حجاب و عفاف در دانشگاه جدی گرفته شود.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، عزیز جوانپور در جلسه تکریم و معارفه مدیران ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد تبریز با بیان این‌که ستاد شاهد و ایثارگران در دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: دانشجویان یادگار شهدا و ایثارگران باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و همچنین توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها امری بسیار ضروری است.
 
وی با بیان این‌که ترویج فرهنگ و معرفت شهدا جامعه را به سعادت رهنمون می‌کند، یادآور شد: فرزندان شهدا نقش بسیار بزرگی در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارند، از این‌رو ادامه تحصیل این قشر در دانشگاه فرصتی مغتنم برای خدمت به آنان است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افزود: دیدار و تکریم خانواده معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه و توفیقی برای ادای دین به رشادت‌ها و جانفشانی‌های آنها بوده و ادای احترام به این قشر معزز وظیفه همه است و همچنین این دیدارها نیز باعث انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان ما خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه بعضی تغییرات و تحولات منشأ خیر و برکت است از زحمات ده ساله آقای ناصر فاضل در مدیریت ستاد شاهد و ایثارگر قدردانی کرده و حبیب الله آخوندی را به عنوان مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد تبریز معرفی کرد.
 
ناصر فاضل هروی، مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد تبریز در این جلسه گزارشی از وضعیت کنونی ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد تبریز ارائه کرد و گفت: ارتقای توانمندی و سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر و تشویق آنها برای حضور در همایش های ملی و بین المللی از جمله اقداماتی است که برای خدمت به خانواده شهدا انجام داده ایم. از اینکه ده سال به عنوان خادم شهدا و خانواده های معزز آنان بود‌ه‌ام افتخار می کنم و من بعد هم در هر سنگری از دانشگاه که لازم باشد خدمت خواهم کرد.
 
گفتنی است، حبیب‌الله آخوندی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی بوده و دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است؛ وی از فعالان قرآنی و مدرس دانشگاه بوده و چاپ و ارائه چندین مقاله علمی و پژوهشی را در مجلات و کنفرانس‌های ملی و بین المللی و حضور در 19 عنوان کارگاه تخصصی را در کارنامه علمی خود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: