• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1984-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

۱۸ درصد ارزش افزوده صنایع ناشی از صنعت قطعه سازی است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۸ درصد ارزش افزوده صنایع ناشی از صنعت قطعه سازی است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی رضا رحمانی در همایش ماشین سازان و قطعه سازان خودروی تبریز با بیان این‌که خودروسازی لوکوموتیو صنایع است، اظهار کرد: صنعت قطعه سازی و خودروسازی بیشترین ضریب پیوند را با سایر صنایع دارند؛ به طوری‌که این صنعت می تواند با بیش از ۶۰ نوع صنعت ارتباط تنگاتنگ و پویایی داشته باشد و منجر به توسعه زنجیره سایر صنایع شود.

وی با اشاره به اهداف کمی و کیفی چشم انداز وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: به دنبال این هستیم که در صنعت قطعه‌سازی، رتبه یک خاورمیانه، رتبه پنجم آسیا و رتبه 11 جهان را کسب کنیم. همچنین در افق چشم انداز مقرر شده سالانه سه میلیون دستگاه خودرو تولید کرده و  ۳۰ هزار دستگاه هم صادر کنیم. 

رحمانی ادامه داد: باید ۲۵ میلیارد دلار قطعه تولید و حدود شش میلیارد هم صادر کنیم، همچنین از نظر کیفی هم باید ضمن ارتقای  کیفیت محصولات و خدمات و کاهش میزان آلایندگی، در راستای کاهش میزان مصرف گام برداریم.

وی گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت طرحی برای نوسازی ناوگان تعریف شده است تا بتوانیم در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم.
براساس این طرح، مقرر شده بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه اتوبوس، مینی بوس، کامیون و وانت طی سه سال  نوسازی شود و باید طی سه سال ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری و 9 هزار دستگاه اتوبوس برون شهری، ۱۲۰ هزار دستگاه کامیون،  شش هزار دستگاه کامیونت و چهار هزار و ۹۰۰ دستگاه مینی بوس نوسازی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: