• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1884-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

برگزاری «همایش ماشین سازان و قطعه‌سازان خودرو»

همایش «ماشین سازان و قطعه سازان خودرو» در تبریز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، یونس اکبرپور پایدار - رئیس انجمن سازندگان ماشین، مجموعه‌های صنعتی و خودرو تبریز در همایش ماشین سازان و قطعه سازان خودرو تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: امید است با برگزاری این همایش بتوانیم موفقیت‌های تازه‌ای را رقم زده و برای شرکت در نمایشگاه های صنعتی بین المللی و کشف بازار های جدید، راه صادرات را باز کرده و به بازار خارجی دست یابیم.

وی گفت: صنعت یک کشور برای فعال بودن به صنعت قطعه‌سازی و ماشین سازی وابسته است و با پیشرفت این صنعت درهر کشوری صنایع وابسته نیز رشد  کرده و توسعه صادرات و اشتغال‌زایی رخ می‌دهد.

همچنین در ادامه این همایش رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان این‌که صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی یکی از  صنایع پیشران توسعه کشور است و تولید ثروت و اشتغال قابل توجهی برای کشور ایجاد می‌کند، عنوان کرد: برگزاری چنین همایش‌هایی اقدام بسیار موثر در راستای توسعه صنایع استان است.

صمد حسن زاده گفت: در سال‌های اخیر بی توجهی دولت و خودروسازان به صنعت قطعه سازی منجر به کاهش سهم صنعت قطعه‌سازی تبریز از صنعت خودروی کشور شده است.

وی همچنین به ضرورت نوسازی تکنولوژی خطوط تولید صنایع تاکید کرد و گفت: در صورت تحقق این امر و کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید، شاهد افزایش اشتغال و توسعه صنایع خواهیم بود.

گفتنی است، همایش بزرگ ماشین سازان و قطعه سازان خودروی تبریز ۲۰۱۸ با هدف ارتقای تکنولوژی قطعه سازان، توسعه بازار های منطقه ای و حضور در بازار های خارجی با همکاری اتاق بازرگانی صنایع و معادن تبریز، انجمن مدیران صنایع آذربایجان‌ شرقی و انجمن ماشین سازان و قطعات خودروی تبریز برگزار شد.

همچنین در این همایش خودروسازان و قطعه سازان ارومیه، تهران،. زنجان و آلمان نیز حضور دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: