• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1684-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن «میانه - بستان آباد - تبریز»

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت پروژه‌ی «خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز» را تشریح کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جبار ذاکری در حاشیه بازدید از ایستگاه راه آهن بستان آباد - تیکمه داش در جمع خبرنگاران با بیان این‌که پروژه راه آهن میانه - بستان آباد به طول 132 کیلومتر است، اظهار کرد: طی سال ۹۵ از ۱۳۲ کیلومتر این خط تنها پنج کیلومتر آن ریل گذاری شده بود که تاکنون حدود ۱۱۵ کیلومتر آن ریل گذاری شده و مابقی عملیات تکمیلی آن نیز در حال انجام است. 
  
وی ادامه داد: بالاس ریزی ۱۲۳ کیلومتر این پروژه در حال انجام است، از کل محور حدود شش کیلومتر باقی مانده که با برقراری شرایط جوی مناسب هوا و آماده‌سازی زیر ساخت‌ها، عملیات تکمیلی آن انجام می‌گیرد. 
  
وی افزود: پیش بینی می‌شود تا اواخر اسفندماه سال جاری حدود سه یا چهار کیلومتر از راه آهن میانه - بستان آباد برای ریل گذاری آماده و مابقی خط در فروردین ماه سال آتی تکمیل شود. 
  
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های وزارت راه و شهرسازی افزود: طبق گفته‌ی آقای استاندار برنامه تکمیل ریل گذاری راه آهن میانه - بستان آباد برای امسال پیش بینی شده است و اگر شرایط جوی مساعد شود تا پایان سال جاری مصمم به اتمام عملیات ریل‌گذاری هستیم.

وی در خصوص تحویل خط آهن به راه آهن جمهوری اسلامی ایران، افزود: در وزارت راه دو معاونت وجود دارد که یکی وظیفه ساخت راه آهن و دیگری وظیفه بهره برداری از خطوط ریلی را بر عهده دارد و امیدواریم در فصل اول سال ۹۷ بتوانیم با طی مراحل تحویل، این محور را آماده‌ی بهره‌برداری کنیم. 
  
وی با اشاره به این‌که فاز دوم راه آهن میانه - بستان آباد - تبریز از بستان آباد تا باسمنج تعریف شده است، افزود: حدود ۳۵ درصد از این محور آماده‌ی ریل گذاری است ولی با وجود پل‌های بزرگ در این مسیر که جزوی از موانع هستند، پیش‌بینی می‌شود بعد از آماده‌سازی و تکمیل زیر سازی در بهمن ماه سال ۹۷، ریل گذاری محور بستان آباد تا باسمنج انجام گیرد. 
  
ذاکری ادامه داد: ایستگاه باسمنج به ائل گلی بخش دیگر این پروژه است که پیش بینی می‌شود، خرداد سال ۹۸ از باسمنج تا ایستگاه ائل گلی که ایستگاه مشترک بین متروی تبریز و راه آهن جمهوری اسلامی ایران است، آماده‌ی بهره برداری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: