• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-385-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

فرهنگی:

هنجارشکنی باید مورد انتقاد قرار گیرد نه برخورد با هنجارشکنی

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خطاب به حامیان رفتارهای هنجارشکنانه، هشدار داد: آن چیزی که در موارد خلاف قانون باید اتفاق بیفتد و مهم است، مخالفت با ناهنجاری و متخلف از قانون است نه همراهی، تشویق یا ترویج رفتار ساختارشکنانه فرد یا افرادی که مرتکب تخلف و جرم شده‌اند.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برخی هنجارشکنی‌ها گفت: این رفتارهای خلاف قانون که نوعی هنجارشکنی را ترویج می‌کند نباید مورد حمایت قرار بگیرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: هر نوع اقدام خلاف قانون، ناهنجاری تلقی می‌شود و نباید مورد حمایت دیگران قرار بگیرد.

فرهنگی گفت: مذاکره و شنیدن سایر نظرات را در قانون  و امر  به معروف و نهی از منکر را در احکام دین داریم و اصلا یکی از شیوه‌ها و روش‌های اجرایی کردن این موارد گفت‌وگوست، اما برای رواج یک منکر یا ترویج یک تخلف، مذاکره امکان‌پذیر نیست.

وی به عنوان مثال درباره هنجارشکنی برخی دختران در زمینه حجاب گفت: در این قضیه افرادی مدعی هستند که در زمینه حجاب باید تغییراتی اتفاق بیفتد. این افراد باید توجه داشته باشند اگر حتی در فکر تغییر قانون برای رسیدن به خواسته‌هایشان هم باشند باز باید از مسیر و  ساز و کارهای قانونی اقدام کنند که خود فرآیند و قواعد خود را دارد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در همه جای دنیا قوانینی وجود دارد که اجرای آنها وظیفه اصلی دستگاه‌های مسؤول است. در این کشورها هر اتفاقی خارج از قانون به صورت طبیعی واکنش دستگاه‌های ناظر را در پی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: