• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1384-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 سال و بالاتر از اول سال 97

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 ساله در آذربایجان شرقی از اول سال 97، اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، منوچهر سلمان‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور بهبود شاخص‌های عملکردی بخش حمل‌ونقل و برای افزایش بهره‌وری ناوگان باری کشور در جهت تقویت نوسازی ناوگان و باتوجه به تصویب قانون هوای پاک، طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری از ابتدای سال 97، اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان حمل ‌نقل به دو دلیل کاهش مصرف سوخت و حفظ سلامت محیط زیست ضروری است، ادامه داد: مالکان ناوگان‌های مشمول می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های تامین کننده‌ی خودرو طرف قرار داد، نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات در نظر گرفته شده، از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و باهمکاری وزارت نفت اقدام کنند.

وی گفت: متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان باری به نمایندگی‌های شرکت‌های تامین کننده‌ی ناوگان باری مراجعه کنند؛ همچنین حداکثر تسهیلات پرداختی 80 درصد قیمت خودرو و بازپرداخت آن باتوجه به محصول انتخابی پنج تا هفت سال و نرخ سود تسهیلات (سهم متقاضی) در حال حاضر در حدود 9 درصد است.

سلمان‌زاده تعداد ناوگان باری بالای 50 سال در آذربایجان شرقی را 234 دستگاه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این مرحله ناوگان فوق سنگین با وزن خالص (وزن وسیله نقلیه+ وزن کالا) بالای 96 تن تا اطلاع ثانوی از این طرح مستثنی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: