• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دومین جشنواره مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جشنواره مهندسین جوان با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم میان مهندسان جوان برای دستیابی به اهداف صنعتی اصل 44 قانون اساسی و شناسایی ضعف و قدرت در حوزه مهندسی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای ضمن تبریک روز مهندس به جامعه مهندسان استان، اخلاق مهندسی و خلاء‎های مهارتی را به عنوان دو موضوع مهم در جامعه مهندسین برشمرد و گفت: نگاه اجتماعی در کنار مباحث فنی، یکی از مهم‎ترین مباحث در جامعه مهندسی است.

یعقوب نماینده، با اشاره به این مطلب که ایران از لحاظ تعداد مهندسان، جزو پنج کشور دنیا محسوب می‎شود، خاطر نشان کرد: نیازمندیم علاوه بر تبیین نقش مهم مهندسان در توسعه اقتصادی کشور، مولفه‎های مهمی چون مباحث اقتصادی، جامعه شناسی، روانشناسی و هنر نیز مد نظر قرار گیرد.

وی با اعلام این مطلب که حدود چهار هزار استاندارد مهارت آموزشی در حوزه آموزش‎های فنی و حرفه ای وجود دارد، اعلام کرد: هم اکنون، در حدود 500 استاندارد آموزشی مهارت، توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی، قابلیت اجرایی دارد .

مدیر کل آموزش فنی وحرفه های آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به سرمایه گذاری‎های عظیمی که در حوزه آموزش‎های فنی و جرفه‌ای در بخش دولتی انجام ، یاد آور شد: سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای به عنوان نهاد آموزشی غیر رسمی، آماده ارائه هرگونه خدمات آموزشی برای شاغلین و جوانان جویای کار در راستای اشتغال پایدار است .

این جشنواره با همکاری ادراه کل آموزش فنی و حرفه‎ای آذربایجان شرقی در محل سالن همایش‎های فنی و حرفه‎ای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 3 تبریز برگزار شد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: