• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-690-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

عضو مجلس خبرگان رهبری:

پرهیز از اختلافات لازمه وحدت جهان اسلام است

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم همگرایی بین مسئولان شهرستان های استان، گفت: پرهیز از اختلافات لازمه وحدت جهان اسلام است و روحانیت و دانشگاهیان در کنار یکدیگر در حفظ و یکپارچگی جامعه کوشا هستند.


به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در دیدار با دانشگاهیان بناب، افزود: انسجام رمز عبور مردم از تمام مشکلات است و مردم شهرهای جنوب استان با یکدیگر تعامل سازنده ای دارند و مسئولان شهرهای مختلف از هرگونه اقدام منجر به اختلاف در بین مردم و اقشار جامعه پرهیز کنند . 
  
وی افزود: وحدت ضامن پیروزی انقلاب اسلامی است و اظهاراتی که در آن مراغه و بناب و سایر شهرها را جدا از هم بداند، متعلق به عصر جاهلیت بوده و این افراد در هر سمتی جاهل و نادان هستند . 
  
امام جمعه شهرستان مراغه ضمن انتقاد از برخی سخنان و اظهارات وحدت شکن در بین شهرهای منطقه گفت: مسئولان منطقه به ویژه جامعه دانشگاهی و حوزویان نقش ویژه ای در حفظ اتحاد و همگرایی مردم دارند و نخبگان دانشگاهی و مذهبی باید به عنوان مجریان وحدت، تمام توان خود را جهت انسجام مردم بکار گیرند . 


 وی تاکید کرد: چهره های دانشگاهی و حوزوی در وحدت و انسجام جامعه نقش اساسی دارند.


رئیس دانشگاه بناب نیز در این دیدار اظهار کرد: دانشگاه بناب مولود انقلاب است و از توان بالقوه زیادی برای رشد و پیشرفت برخوردار است . 
  
کریم عباسیان با اشاره به حضور گسترده مردم در عرصه های انقلاب گفت: مردم همچنان قدردان و حامی انقلاب خود هستند و تمام عرصه با وحدت و انسجام خود، توان انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته اند . 
  
عباسیان وجود چهره های نخبه مذهبی و علمی منطقه را فرصتی برای پیشرفت شهرهای جنوب استان عنوان کرد و گفت: با توجه به نزدیکی شهرهای این منطقه، مردم این شهرها در حکم واحد هستند . 
  
به گزارش ایسنا، این نشست در راستای دیدار دانشگاهیان بناب با علما و در خصوص برنامه های دبیرخانه دائمی ستاد وحدت حوزه و دانشگاه انجام شد، و این دیدارها در ابتدا با حضور دانشگاهیان بناب در حوزه علمیه بناب و دیدار با خانواده های شهدا شروع شده و در برنامه های خود، گسترش همکاری و نشست های خود با چهره های مذهبی و انقلابی و خانواده های شهدا را در اولویت دارند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: