• شنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-5785-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه یکی از ارکان اصلی در قیام 29 بهمن تبریز بود

رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: دانشگاه یکی از ارکان اصلی در برپایی قیام 29 بهمن تبریز بود. 
  
محمدرضا پورمحمدی در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: تبریز در طول 150 سال اخیر همواره در مبارزات ضداستکباری و ضد طاغوتی پیشتاز بوده و در پیروی از نهضت اسلامی از سال 42 به بعد از جمله در تبعید امام (ره) و حمله به فیضیه‎ی قم به طور آشکار در مبارزات نقش داشته است. 
  
وی با اشاره به قیام 29 بهمن و نقش آن در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران افزود: 29 بهمن نقطه عطفی در تاریخ مبارزات اسلامی بوده و نقش بسیار تاثیرگذاری در پیروزی 22 بهمن دارد. آذربایجان شرقی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و نقش روشنگری که داشته، در مبارزه با ستم پیشتاز بوده است. سلحشوری مردم آذربایجان در قیام 29 بهمن پایه‎های نظام استکبار را به لرزه درآورد. 
  
وی تصریح کرد: طبق مستندات، تبریز درقیام 29 بهمن، 13 شهید تقدیم جامعه‎ی شهادت کرده است که این نیز نشانگر روح حماسی و مبارز مردم تبریز علیه زر و زور و تزویر بود. اولین شهید قیام 29 بهمن نیز از دانشگاه تبریز بوده است. 
  
پورمحمدی در پایان با تاکید بر اهمیت قیام 29 بهمن تبریز خاطرنشان کرد: اهمیت این روز به قدری است که همه ساله از مردم آذربایجان تجلیل و قدردانی شده و برنامه‎های مختلفی به منظور گرامیداشت این روز برگزار می‎شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: