• جمعه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-5485-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

علیرضا بیگی: قیام مردم تبریز، نقطه‌ی عطف در تاریخ انقلاب است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ۲۹ بهمن ماه، با گرامیداشت یاد شهدای این روز گفت: قیام مردم تبریز، نقطه‌ی عطف در تاریخ انقلاب است و این قیام به عنوان پیش قراول انقلاب اسلامی در بهمن ۵۶ خود را نشان داد.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، احمد علیرضا بیگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌ی تبریز، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران چهارمین دهه خود را سپری کرده و مردم کماکان با نشاط و با طراوت از آرمان‌های شهدا و انقلاب و در مسیر امام(ره) با تابعیت و پشتیبانی از مقام معظم رهبری، عظمت و اقتدار خود را در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشتند. 
  
وی به گسترش معنوی انقلاب اسلامی ایران در منطقه اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران، نقطه‌ی امید تمام ملت‌های محروم منطقه بوده و هیچکس در این شرایط انکار نمی‌کند که اساس انقلاب «محبت اهل بیت(ع)» است و این محبت است که موجب شده انقلاب در جهان قدرت نمایی کند. 
  
علیرضا بیگی در رابطه با قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز، تشریح کرد: انتشار مقاله ننگین رشیدی‌مطلق در روزنامه و اهانت به مرجعیت و اتهام به حضرت امام(ره) سبب خیزش مردم قم شده و در نهایت مردم تبریز نیز در اربعین شهدای قم به پاخاسته و قیام خونین ۲۹ بهمن را رقم زدند. 
  
وی با تاکید بر این‌که مرکزیت انقلاب اسلامی مسجد بود، افزود: در ۲۹ بهمن سال ۵۶ نیز خیزش عظیم از مسجد شروع شد و مردم طی این قیام همدلی خود با امام(ره) را نشان دادند. 
  
وی تشریح کرد: با عنایت خداوند امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته به موفقیت‌های بسیاری در عرصه‌های مخالف دست یابد و قدرت ایران در حوزه نظامی نیز چشم دشمنان را کور می‌کند؛ در نبردهای منطقه نیز وقتی جمهوری اسلامی ایران با آمریکا پنجه در پنجه شد، به اعتراف عالم، ایران توانست بینی آمریکا را در منطقه به خاک بمالد. 
  
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجلاسیه سران دول فاتح(سه کشور) در رابطه با آینده‌ی سوریه، گفت: در این اجلاسیه که آمریکا در آن حضور نداشت، برای آینده‌ی سوریه تصمیم گیری شد و این موفقیت به نوبه خود قابلیت جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت. 
  
وی بیان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران کانون ثبات، امنیت و آرامش است با تکیه بر مردم و توانایی‌های مردم بوده و ما توانستیم این موضوع را در انقلاب ببینیم که اگر تکیه گاه مردم باشند می توانیم پیروز میدان شویم. 
  
وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با افسران نیروی هوایی به مناسبت ۱۹ بهمن، گفت: تکیه‌گاه انقلاب اسلامی ایران مردم بود و انتظار است در شرایط موجود کشور قدرت و توانایی مردم را پای کار آورده و مورد استفاده قرار دهیم. 
  
علیرضا بیگی با اشاره به زلزله‌ی کرمانشاه، گفت: ما در زلزله ارسباران توانستیم توانایی و قابلیت مردم را به صحنه کشانده و آلام مردم را تسکین دهیم که این ماجرا درس بزرگی برای ماست تا حامی مردم مصیبت‌دیده‌ی کرمانشاه باشیم و دولت باید شرایط را فراهم کند تا از قابلیت و مشارکت مردم در منطقه زلزله‌زده‌ استفاده شود. 
  
وی تأکید کرد: دولت اگر در موضوعات مختلف اعم از اقتصادی و... مردم را پای کار کشانده و تکیه به توانایی مردم داشته باشد، شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی خواهیم بود.
  
وی با بیان‌ این‌که حقوق های نجومی را همان‌هایی گرفتند که از سوی دولت به فعالیت اقتصادی مشغول بودند! افزود: اگر بنا باشد اقتصاد را به دولت(هر دولتی) بسپاریم، نتیجه‌اش فساد و تبعیض خواهد بود. 
  
علیرضا بیگی با اشاره به این‌که اساس و بنیان اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از دولتی شدن و عدم حضور دولتی‌ها در اقتصاد است، تشریح کرد: چرا واردکننده‌ی تراکتور باید ۵ درصد تعرفه پرداخت کند و واردکننده‌ی خودرو ۱۵۰ درصد! چون دولت خودرو ساز است اما تراکتور ساز نیست. 
  
وی با تاکید بر این‌که در بودجه، تکیه بر نفت و مالیات است، افزود: مردم حامی و پشتیبان قوه قضاییه بوده و انتظار دارند حق افرادی که به بیت‌المال تعرض کرده و خیانت و جنایت کرده‌اند را برکف دستشان بگذارد و شدت عمل در این راستا داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: