• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-5085-5
  • خبرنگار : 1183
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان:

توسعه در عرصه‌های مختلف را باید به علم و دانش وصل کنیم

رئیس دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان توسعه‌ی علمی را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب دانست و گفت: کشورمان دارای پتانسیل بالایی است؛ بنابراین باید برنامه‌ریزی‌ها به‌ گونه‌ای باشد که از ظرفیت‌های همه‌ی اقشار جامعه به نحو احسن و مطلوب استفاده شود.

به گزارش ایسنا٬ منطقه آذربایجان شرقی٬ حسن ولیزاده در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: بودن زیر سلطه‌‎ی استعمار در شأن ملت ایران نبود و همین انگیزه‌ی دست یافتن به استقلال و آزادی انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانده و موجب استقرار نظام جمهوری اسلامی شد.

وی افزود: حضور یکپارچه‌ی ملت در انتخابات و اعمال اراده‌ی خود در تعیین سرنوشت خویش مصداق استقرار جمهوری اسلامی و آزادی است که این مسئله خود از دستاوردهای پراهمیت انقلاب است.

وی تصریح کرد: امنیت و آرامش مثال زدنی کشور ایران در سطح منطقه و جهان نیز در سایه‌ی قانون اساسی است که با اراده و خواست مردم تدوین و تصویب شد و عمل به این قوانین و حرکت در جهت آن ما را به سمت پیشرفت سوق خواهد داد.

ولیزاده بیان کرد: علی‌رغم موانع موجود، توانستیم به رتبه ۱۶جهانی در تولید علم، رتبه ۹ در علم نانو، پیشرفت در سلول‌های بنیادی و ایجاد فرصت تحصیل و آموزش برای آحاد مردم جامعه دست پیدا کنیم.

وی بر صداقت و شفافیت مسئولین با مردم و دانشجویان تاکید کرد و گفت: باید واقعیات و موانع را به صورت دوستانه به مردم انتقال داده و نظرات آنان را در تصمیمات خود اعمال کنیم.

وی از برنامه‌ریزی‌های موجود در وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز رضایت کرد و افزود: برای رساندن کشور به نقطه‌ی توسعه‌ی پایدار لازم است که در تمامی زمینه‌ها ارتباط دانشگاه، دانشجو و اساتید با جامعه تقویت شده و معضلات کشور را از طریق دانش و دانشگاه حل کنیم. 

ولیزاده اظهار کرد: توسعه در عرصه‌های مختلف را باید به علم و دانش وصل کنیم. در این صورت است که اقتصاد و فرهنگ‌مان مقاومتی شده و تمام آسیب‌ها از طریق دانش و دانشگاه حل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: