• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-7990-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه بناب:

کمرنگ جلوه دادن جایگاه زن در جامعه، بنیان خانواده را سست می‌کند

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه بناب گفت: غربی ها قصد دارند با کمرنگ جلوه دادن جایگاه زن در جامعه اسلامی، بنیان خانواده را سست کنند.


به گزارش ایسنا، منطقه آذر بایجان شرقی، حجت الاسلام عیسی رنجبر در جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خانواده دانشگاه بناب افزود: امروز در غرب یکی از بحران‌های بزرگ سست بودن و اغلب نبود بنیان‌ خانواده است که این سستی باعث بروز ناهنجاری‌های بزرگی در جامعه غربی شده است . 


وی به سیره حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و گفت: متاسفانه امروزه در جامعه به سیره ی حضرت فاطمه ( س) کم پرداخته می شود . 


حجت الاسلام رنجبر گفت: متاسفانه در دهه ی اخیر در جامعه ایرانی نیز در اثر الگو برداری از جامعه غربی و با  هجمه ی فرهنگی غرب، از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی بنیان خانواده ی ایرانی در برخی موارد سست شده و آمار طلاق بالا رفته است. 


وی اظهار کرد: غربی ها دریافته اند که با حمله  نظامی نمی‌توانند با ایران مقابله کنند، بلکه با سست کردن بنیان خانواده و سست کردن جایگاه مادر و شغل مقدس فرزندپروری در جامعه ی ایرانی می توانند مانع از پرورزش فرزندانی دلیر بریا دفاع از ایران مرز و بوم شوند.


مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) گفت: "پیامبر عزیز خدا می فرمایند
 « کلما ازداد العبد ایمانا ازداد حبا للنسآء » هر چه ایمان بنده زیاد شود، محبت وی به خانواده زیاد می شود؛ یعنی شخصی که ادعا می کند ایمانش کامل است، نماز شب می خواند  و در کنار واجبات به مستحبات هم می پردازد، این شخص اگر به همسر یا خانواده اش محبت کمی داشته باشد بداند که ایمانش تقویت نشده است. 


وی ادامه داد: حضرت فاطمه ی زهرا (س) فرزندانی تربیت کردند همچون سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و مادران عزیز در تربیت فرزند باید حضرت صدیقه ی کبری را اسوه ی خود قرار دهند . 


حجت الاسلام رنجبر در پایان خطاب به اساتید و کارکنان دانشگاه گفت: "اساتید و کارکنان دانشگاه در کنار کار سنگین علمی باید خانواده خود را  نیز دریابید، محبت به خانواده نباید  فراموش شود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: