• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-6890-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه بناب:

جامعه دانشگاهی خود را مدیون شهدا می‌داند

رئیس دانشگاه بناب گفت: جامعه دانشگاهی همیشه خود را مدیون شهدا می‌داند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذر بایجان شرقی، کریم عباسیان همزمان با دهه مبارک فجر در دیدار با خانواده شهیدان عباسیان اظهار کرد: خانواده ‌های جانبازان و ایثارگران میراثی گران‌بها برای انقلاب اسلامی به شمار می‌روند و دیدار با این خانواده‌ها موجب عزت و پالایش روح انسان می‌شود . 

وی خطاب به خانواده شهدا و ایثارگران گفت: شما از افتخارات کشور هستید و مردم ایران نیز همواره نشان داده اند که قدردان خون شهیدان هستند. 

وی گفت: جایگاهی که والدین شهدا به عنوان میراث‌داران عرصه ایثار و شهادت دارند بر هیچ کس پوشیده نیست، زیرا آنان با تربیت نسلی جهادگر و مبارز نقش مهمی در پایداری نظام جمهوری اسلامی ایفا کردند و وجودشان برای نظام مایه خیر و برکت است .

مسلم عباسیان،  برادر شهیدان عباسیان در ادامه این دیدار، اظهار کرد: پیام شهدا باید همواره زنده بماند، که در این راستا خانواده‌های شهدا و مسئولان نظام نقش بسیار مهمی را در تبیین آرمان‌ها و زنده نگه داشتن یاد شهدا بر عهده دارند تا پیام‌رسان این فرهنگ برای نسل‌های بعدی باشند.

وی افزود: متاسفانه در معرفی شهدا تنها به برگزاری برنامه‌های مناسبتی در طول سال و بزرگ‌نمایی چهره‌های شهدا اکتفا می‌کنند که این اقدام برای معرفی راه ایثار و شهادت به نسل جوان کافی نیست . 

به گزارش ایسنا، بسیجی شهید قاسم عباسیان درسال ۴۲ در میاندوآب متولد شد و باشروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های حق علیه باطل شد و در سال1363در سن ۲۱ سالگی در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل شد و برادر کوچکتر وی بسیجی شهید احمد عباسیان در سال ۴۴ در میاندوآب به دنیا آمد ودر مقطع دبیرستان مشغول تحصیل بود که به جبهه عازم شد و در سال 1364  در عملیات بزرگ والفجر ۸ با سمت غواص و خط شکن در ساحل اروند رود به درجه رفیع شهادت رسید.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: