• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3184-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان:

کمبود برق باید مدیریت شود


استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: کمبود برق باید مدیریت شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان با بیان این مطلب اظهار کرد: صنعت برق، شاخص توسعه یافتگی کشورهاست و هر چه مصرف برق در کشوری بیشتر باشد، آن کشور توسعه یافته‌تر خواهد بود. بیمارستان‌ها و سایر بخش‌ها باید از منظر وجود برق ا ض طراری و  ژنراتور کنترل شوند. 
  
وی تاکید کرد: امیدواریم ظرف دو سال آینده به نقطه‌ای برسیم که صنعتگران از کمبود برق گله نداشته باشند. 
  
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تامین برق و تاسیس نیروگاه‌ها گفت: مجموع سرمایه‌گذای‌ها در صنعت برق به خصوص در نیروگاه‌ها بیش از سایر عرصه‌هاست. دنیا به سمت استفاده از بهره‌وری حرکت می‌کند و باید از بخش خصوصی به منظور کاهش تلفات و تعویض کنتورها استفاده شود. 
  
خدابخش با بیان این که باید مصرف شهر و روستاها را در جهت استفاده از انرژی خورشیدی مدیریت کنیم، عنوان کرد: باید استفاده از انرژی خورشیدی را نهادینه کنیم. همچنین می‌توان کنتورهای برق را نیز به منظور مدیریت مصرف به صورت Control prepare card درآورد تا مصرف کننده قبل از مصرف برق، هزینه را پرداخت کند. 
  
آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان با اعتباری بالغ بر ۴۵۵ میلیارد ریال با حضور استاندار آذربایجان شرقی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد که پروژه‌ی افزایش ظرفیت پست 63.20 کیلوواتی کلیبر از جمله این پروژه‌ها بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: