• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-6190-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بهزیستی:

دستگاه‌ها باید 30 درصد از مشاغل متصدی و اپراتوری خود را به معلولان اختصاص دهند


رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تمامی دستگاه های اجرایی و دولتی موظف هستند 30 درصد مشاغل متصدی و اپراتوری خود را در جذب نیرو به معلولان اختصاص دهند.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، انوشیروان محسنی بندپی در آیین افتتاح پروژه های بهزیستی در اهر، از فعالیت 150 پایگاه اورژانس اجتماعی در سطح کشور خبر داد و افزود: راه اندازی اورژانس اجتماعی گامی عملی در جهت کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی و پیگیری و مشاوره هاست.


وی در ادامه با اشاره به حمایت دولت و مجلس برای ایجاد اشتغال در بودجه سال 96 ، گفت: 90 میلیارد ريال برای آموزش و حرفه آموزی مددجویان تحت پوشش بهزیستی اختصاص داده شده بود که نقش موثری را در فراهم کردن فرصت اشتغال داشته است.


محسنی بندپی گفت: در جهت تحقق این امر و زمینه سازی برای اشتغال افرادی که پس از ترک اعتیاد به آغوش خانواده ها بازگشته اند در این خصوص به اینگونه افراد مبلغ 200 میلیون ريال وام اشتغال با بهره چهار درصد سود بانکی در نظر گرفته شده است.


وی افزود: در راستای حمایت از خانواده های معلولان  که دارای دو معلول به بالا هستند کمک بلاعوض 30 میلیون تومان در جهت تأمین مسکن مناسب به این عزیزان برای خانواده های دارای دو معلول حق پرستاری و نگهداری پرداخت می شود.
 
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی نیز در ادامه این مراسم، اورژانس اجتماعی شهرستان اهر را یازدهمین اورژانس اجتماهی استان عنوان کرد و افزود: افتتاح اینگونه اورژانس های اجتماعی در جهت ارائه خدمات به افرادی که دچار مشکلات اجتماعی و در معرض برخی آسیب ها هستند بسیار با اهمیت است و امروز نیز شاهد افتتاح یازدهیم اورژانس اجتماعی در شهرستان اهر می باشیم.

وی همچنین از اتمام 95 پروژه و طرح خدماتی و عمرانی اداره بهزیستی آذربایجان شرقی با اعتبار بالغ بر شش میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پروژه ها شامل 70 واحد مسکونی که از این تعداد 25 موردشان مربوط به خانواده دو معلول هستند، و همچنین 25 مورد مراکز خدمات توانبخشی، اجتماعی، ساختمان های ادارات بهزیستی و 11 مرکز اورژانس اجتماعی هستند.
 
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شهرستان اهر نقش مرکزیت شهرهای همجوار را دارد، خواستار ایجاد زیرساختهای لازم برای حمایت و بهره مندی مددجویان بهزیستی شد.

بیت اله عبدالهی افزود: انتظار داریم با در نظر گرفتن قابلیت های شهرستان، امکانات آموزشی و مرکز مهارت آموزی معلولان در اهر راه اندازی شود.


بر اساس این گزارش؛ با حضور انوشیروان محسنی بندپی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی و مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان اهر،10 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی و اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی اهر به بهره برداری رسید که برای اجرای این پروژه های بهزیستی اهر بالغ بر یک میلیارد ريال هزینه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: