• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2286-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس ارشد مامایی:

ترس مادران از زایمان طبیعی به دلیل تبلیغات نادرست برخی از پزشکان است

یک کارشناس ارشد مامایی گفت: ترس مادران از زایمان طبیعی به دلیل عدم آگاهی آنان از مزایای این نوع زایمان، تبلیغات نادرست بعضی از پزشکان و توصیه‌های اغراق آمیز آنان برای گرفتن پول بیشتر از مراجعه کنندگان است.

غفوره غفاری لاله در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: درد زایمان به صورت سزارین بر خلاف زایمان طبیعی بعد از عمل شروع می‌شود و درد آن به مراتب بیشتر از زایمان طبیعی می‌باشد و زمان زیادی طول می‌کشد تا اثرات مصرف آنتی‌بیوتیک ها و استفاده از داروی بیهوشی از بدن مادر خارج شود و شیر دهی را تحت تاثیر قرار ندهد.

وی افزود:در عمل سزارین علاوه بر هزینه‌های بالا، میزان مرگ و میر مادر سه برابر مادرانی است که به صورت طبیعی زایمان می‌کنند و احتمال عفونتی شدن بدن مادر بسیار بیشتر از زایمان طبیعی است؛ به طوری که شیر دهی و هم آغوشی مادر و نوزاد دچار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: برای داشتن زایمان بهتر و آسان، مادران باید در کلاس‌های  تغذیه سالم، فیزیولوژیک، نحوه خود مراقبتی، ورزش‌های دوران بار داری، آموزش شیر دهی، نحوه مراقبت از نوزاد و چند مورد دیگر شرکت کنند تا اطلاعات کافی را داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: