• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2186-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

«مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای هوراند» با رویکرد مدل جدید آموزشی گشایش یافت


مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان هوراند با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و مسئولان شهری گشایش یافت. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در این آیین افتتاحیه، ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر، مرکز آموزش هوراند را با رویکرد مدل جدید آموزشی برای اولین بار در استان افتتاح می‌شود که تقارن این مراسم را با دهه فجر به فال نیک می‌گیریم. 
  
یعقوب نماینده در ادامه با اشاره به همکاری آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی، قانع، گلسا و ستایش در این مرکز افزود: با توجه به فضای آموزشی مناسب این مرکز که از سال‌های پیش احداث شده بود اما تاکنون بهره‌وری خاصی از آن نمی‌شد، با این رویکرد، امکان حضور پررنگ بخش خصوصی در کنار آموزش های بخش دولتی مسیر خواهد شد. 
 
وی گفت: هرجامعه ای خواهان پیشرفت باشد، باید به آموزش به عنوان محوری ترین بحث اعتماد کند. و در این میان لزوم ایجاد تغییر در روش های آموزشی کنونی، لازم و ضروری است .
  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بهترین تغییر را در واگذاری مسئولیت‌های آموزشی به بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: هر جامعه ای که کار را به مردم واگذار کرده موفق‌تر شده است و پیشرفت‌های حاصل در جوامع پیشرفته نشان از این واقعیت مهم دارد و دولت نیز باید نقش حمایت‌گری خود را همچنان حفظ کند. 

نماینده از ارائه هفت رشته مهارتی در بخش دولتی به طور رایگان و به تعداد 15رشته آموزش‌های مهارتی که توسط بخش خصوصی (آموزشگاه‌های آزاد) برای شهروندان شهرستان هوراند برگزار خواهد شد، خبر داد. 

وی با اشاره به مساعدت سازمان‌های بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) در تامین شهریه های آموزشی در رشته‌های بخش خصوصی، تاکید کرد:  با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با این سازمان‌های حمایتی، و رایزنی‌های انجام شده، امکان بهره‌مندی اقشار آسیب‌پذیر میسر خواهد شد. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان به وجود طرح کارورزی دانشجویان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: دانشجویان عزیز می‌توانند ضمن یادگیری مباحث نظری و تئوریک با حضور در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان، از آموزش‌های مهارتی که به صورت کاملا عملی و کاربردی ارائه می‌شود نیز بهره‌مند شوند. 
  
نماینده با اشاره به اهمیت آموزش در جامعه، آن را لازمه موفقیت در کسب و کار دانست و گفت: آموزش های روستایی جزو مهمترین و موثرترین آموزش‌ها بوده و شهرستان هوراند نیز جزو مناطق مستعد در مباحث گردشگری است. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: