• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5587-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

شهردار کلانشهر تبریز تاکید کرد

رفع نواقصات "مرکز فرهنگی دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی" حداکثر تا سال 98

شهردار تبریز با بیان این‌که در تلاش هستیم تا نواقصات مجموعه فرهنگی دفاع مقدس را با حمایت اعضای شورای شهر حداکثر تا سال ۹۸ به اتمام برسانیم، گفت: شهرداری کلانشهر تبریز از سال ۸۹ شش الی هفت میلیارد برای تملک و رفع معارضین، ۲۵ میلیارد برای ساختمان مرکز فرهنگی دفاع مقدس و پنج میلیارد برای حسینه شهدای گمنام هزینه کرده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، ایرج شهین‌باهر در آیین "افتتاحیه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان" با اشاره به اهمیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس و با تاکید بر کلامی از مقام معظم رهبری در مورد "اهمیت زنده نگه‌داشتن فرهنگ شهدا" گفت: ایجاد چنین مراکزی کوچکترین کاری است که در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا می‌توانیم انجام دهیم.
 
وی به اهمیت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان برای مقابله با تهاجم فرهنگی اشاره کرد و افزود: باید گفت آنگونه که در کشورهای دیگر به رزمندگان جنگی خود پرداخته‌اند، ما به رزمندگان خود نپرداخته‌ایم!
 
وی با بیان این‌که در تمامی کشورها موزه‌های جنگ یکی از مقاصد گردشگری است، اظهار کرد: گردشگران علاقه دارند که با روحیه مردم مناطقی که به آن مسافرت می‌کنند آشنا شوند و اینچنین فضاهایی می‌توانند گردشگران را با "فرهنگ هشت سال دفاع مقدس" آشنا کند، از این‌رو مرکز فرهنگی دفاع مقدس می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری بوده و در تبریز ۲۰۱۸ برای خود جا باز کند.
 
شهردار تبریز با تاکید بر این‌که شش میلیارد تومان نیز برای مسیر دسترسی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در بودجه ۹۷ پیش‌بینی شده که اگر شورا تصویب کند، هزینه خواهد شد، افزود: تلاش در مسیر دفاع مقدس یک "وظیفه عمومی" برای همه‌ی ماست.
 
وی با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان و با تاکید بر این‌که این تکلیف معنوی بر عهده‌ی همگان بوده و نیاز به همت جمعی دارد، افزود: شایسته تبریز نیست که در زمینه داشتن مرکز فرهنگی دفاع مقدس، از شهرهای دیگر عقب بماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: