• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-3690-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

جاده اهر – تبریز از موانع توسعه اقتصادی منطقه ارسباران


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، جاده اهر – تبریز را از موانع مهم رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال شهرستان اهر و منطقه ارسباران عنوان کرد. 


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بیت اله عبدالهی در نشست مشترک مسئولین ادارات و سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان اهر، گفت: در حالیکه می توان با جذب سرمایه گذار زمینه را برای توسعه منطقه و شهرستان اهر فراهم کرد متأسفانه وجود جاده اهر – تبریز- هریس و عدم اتمام به موقع آن زمینه فرار سرمایه را در این منطقه فراهم کرده است. 


وی در ادامه اتمام سریع این پروژه را خواسته بحق مردم منطقه عنوان کرد و افزود: تسریع در اتمام این پروژه می تواند زمینه جذب سرمایه در منطقه شده و موجب رونق اقتصادی شهرک‌های صنعتی و مناطق گردشگری منطقه ارسباران را فراهم کند.


وی، نبود فرصت‌ها و زمینه‌های اشتغال در شهرستان اهر را خاطرنشان کرد و گفت: بیکاری و فقر از مهمترین آسیب های اجتماعی در بین جوانان این شهرستان می باشد که امیدواریم با پیگیری مستمر مسئولان و  مدیران ذیربط در خصوص حل مشکل معیشتی و بیکاری جوانان این شهرستان گامهای عملی برداریم. 


وی احداث و راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده را نیز راهی برای ایجاد اشتغال در بین بیکاران شهرستان های اهر و هریس برشمرد و افزود: در صورت موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت در راه اندازی کارخانه کوچک فولاد اهر می توان زمینه اشتغال جمعی از جوانان این شهرستان را فراهم کنیم. 


عبدالهی اظهار کرد: نباید برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه چشم به دولت دوخت، زیرا دولت نیز تمام توان خود را به بخش خصوصی معطوف کرده است و باید با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی زمینه را برای ایجاد یک بستر مناسب سرمایه گذاری و در نتیجه توسعه و اشتغال مهیا کنیم.


این نماینده مجلس، لزوم توجه ویژه به جوانان و اشتغال آنها در جهت ایجاد یک فضای مناسب معیشتی و زندگی در بین آنها را راهگشای برخی از مشکلات جامعه برشمرد و بر توجه ویژه مسئولان به امر اشتغال و رفع مشکلات جوانان تاکید کرد. 
  
در ادامه این مراسم فرماندار اهر نیز از ایجاد بسترهای مناسب سرمایه گذاری در این شهرستان خبر داد و افزود: از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این شهرستان حمایت خواهد شد. 


زاهد محمودی از عزم جدی مسئولان شهرستان اهر در خصوص حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راستای رفع موانع تولید، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در این شهرستان و منطقه ارسباران خبر داد. 


وی همچنین بر ظرفیت های بالقوه شهرستان اهر در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری برای سرمایه گذاری نیز اشاره کرد و افزود: تبریز 2018 زمینه ای مناسب برای معرفی این توانمندی ها و پتانسیل ها برای جذب سرمایه گذاران بخشو خصوصی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: