• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-2485-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

قدرت و عزت امروزی ایران در جهان بی‌نظیر است

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: قدرت و عزت امروزی ایران در جهان بی‌نظیر است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی در سخنرانی نماز جمعه‌ این هفته،  با تاکید بر این که انقلاب اسلامی ایران دارای دستاوردهای بزرگ جهانی و داخلی است، اظهار کرد: دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی قابل شمارش نیست، اما با یک ارزیابی اجمالی و با اتخاذ رویکرد دینی، انقلاب اسلامی ایران توانست تشیع را از انزوای جهانی خارج کند و حکومت داری اسلامی تشیع را به رخ جهانیان بکشد. همچنین این انقلاب توانست به کسانی که سعی در سکولاریزه کردن دین داشتند، ثابت کند، دین از سیاست جدا نیست.


وی تصریح کرد: حکومت تشیع قدرت اداره‌ی عالم وجود و جهان هستی را داشته و  فقها و مراجع دین نیز قدرت هدایت تمامی مجامع اسلامی را دارند.  انقلاب اسلامی ایران تشیع را از انزوا خارج و زمینه‌ی وحدت بین شیعه و سنی را فراهم کرد. جهانی سازی مبارزه با استکبار و صهیونیسم نیز از دیگر دستاوردهای جهانی انقلاب ما به شمار می‌آید.


وی با اشاره به دستاوردهای داخلی انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: دستاوردهای فرهنگی و دینی از دستاوردهای داخلی انقلاب است که از آن جمله می‌توان به حاکمیت فقهی به رهبری عالمی فقیه و واجد شرایط، ایجاد رابطه بین مردم و مسئولان، خودباوری و استقلال فرهنگی، ایجاد معنویت و روحیه‌ی شهادت طلبی، توسعه و تقویت و فرهنگ نماز اشاره کرد.


حسینی با تاکید بر گسترش فرهنگ قرآنی عنوان کرد: انقلاب ما برگرفته از قرآن و عترت است و باید فرهنگ قرآنی را به برکت خون پاک هزاران شهید در خاک خفته بیش از پیش ترویج دهیم. تربیت قرآنی قبل و بعد از انقلاب اسلامی قابل مقایسه نبوده و فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی و ترویجی و ۶۸۰ موسسه و خانه‌ی فاخر قرآنی در استان از برکات این انقلاب است. 


وی در ادامه با بیان این که دشمن مرزهای فرهنگی ما را هدف گرفته است، گفت: مرزهای مورد هدف دشمنان ما امروز، شلمچه و مهران نیست. دشمن مرزهای خانه‌های ما را با هدف با ناتو و شبیخون فرهنگی هدف قرار داده است. معاندان بیش از هر زمان دیگری از واژه‌ی نفوذ استفاده می‌کنند؛ از این رو خانواده‌ها و موسسات قرآنی باید فعالیت‌های خود را بر اساس تحکیم بنیان خانواده‌ها و مبارزه با حملات فرهنگی تنظیم کنند.


وی در ادامه با اشاره به اقدامات تحسین برانگیز امام جمعه تبریز بیان کرد: اقدامات حجت‌الاسلام آل هاشم تبدیل به الگوی کشوری شده است. ایشان از زمانی که پا به تبریز گذاشته‌اند، هر هفته از یک نخبه و فعالقرآنی ی تقدیر کرده‌ و این اقدام نیز به نوبه‌ی خود سبب رشد چشمگیر فعالیت‌های قرآنی شده است.


حسینی افزود: تمامی دستگاه‌ها در فعالیت‌های پژوهشی و ترویجی هماهنگ با موسسات قرآنی و با اتحاد حرکت می‌کنند و امیدواریم تبریز جایگاه اول قرآنی کشور را کسب کند و همت والای امام جمعه تبریز سبب تحقق این مهم شود.


وی در ادامه با اشاره به محاسن بنیانگذار کبیر انقلاب خاطرنشان کرد: امام (ره) متکلم، مفسر، انسان شاعر و ابر مرد بی‌نظیر عالم اسلام بعد از معصومین (ع) بود که قرن‌ها طول می‌کشد تا او را بشناسیم. ایشان بدون هیچ سلاحی در مبارزه با ظلم به پا خواست و این حرکت با حمایت مردم در سال ۵۷ نتیجه داد که اکنون سی و نهمین سالگرد پیروزی آن را جشن می‌گیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: