• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-14914-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عنوان شد:

اعتیاد، نخستین آسیب تهدید کننده جامعه/ ضرورت واگذاری مدیریت مرکز ماده 16 به بنیاد تعاون زندانیان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اعتیاد نخستین آسیب تهدید کننده جامعه است که باید در راستا مبارزه با این امر، تمام تلاش خود را به کار گیریم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار کرد: طبق قانون، شهرداری‌ها باید 10 درصد بودجه فرهنگی خود را به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص دهند که اکنون حدود دو درصد از این 10 درصد محقق شده است.

وی ادامه داد: امروز در راستای سیاست های کشور و براساس حساسیت ها و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره آسیب های اجتماعی اقدامات جدی در حال انجام است و باید به معتادان جهت را نشان دهیم تا اشتغال این افراد بهبود پیدا کند.

تامین غذای مرکز مبارزه با مواد مخدر بر عهده شهرداری منطقه یک است
 
همچنین در ادامه این جلسه شهردار منطقه یک تبریز اظهار کرد: موضوع ماده 16 تبریز از سال 95 آغاز شده و تامین تغذیه و خوردنی این مرکز بر عهده شهرداری است. 

مولاخواه عنوان کرد: در راستای تامین خوراک، شهرداری در سال گذشته  317 میلیون تومان و درسال جاری با احتساب اسناد بین راهی 900 مییلون تومان هزینه کرده است.

مدیریت مرکز ماده 16 به بنیاد تعاون زندانیان واگذار شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در این جلسه عنوان کرد: اقداماتی که در راستای ماده 16 در استان انجام گرفته بی‌نظیر است؛ برای تداوم این امر باید موضوع پیشگیری با عزم ملی همراه باشد.

میر احد حسینی تصریح کرد: ضرورت دارد در راستای پیشگیری، مدیریت مرکز ماده 16 به بنیاد تعاون زندانیان واگذار شود؛ چراکه این بنیاد، ضمن این‌که تشکیلات سازمانی مناسبی دارد از سوی دیگر تجربه برخورد با زندانیان و رسیدگی به خانواده‌های زندانیان را داشته و می‌تواند برای همیشه مدیریت این بنیاد را برعهده بگیرد.

 وی افزود: همچنین باتوجه به این‌که بنیاد تعاون زندانیان به منظور تامین بودجه مورد نظر به دولت وابسته نیتس و نیازی به حمایت مالی از سوی دولت نیست؛ می‌تواند در راستای مرتفع کردن مشکلات مرکز به صورت ریشه‌ای عمل کند.

مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله موضوعات اصلی رسانه ملی است 

همچنین دراین جلسه مدیر کل صدا و سیما آذربایجان شرقی با بیان این‌که آسیب های اجتماعی از سال 94 تاکنون، یکی از موضوعات اصلی رسانه ملی است، عنوان کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از موضوعات کلان رسانه ملی برای پرداخت به آسیب‌های اجتماعی است و همچنین تغییر نگرش مثبت و خنثی نسبت به مواد مخدر و تبدیل آن به نگرش مثبت از جمله سیاست‌های این سازمان می‌باشد.

سید محسن لطیفی با بیان این‌که اگر عمق فاجعه اعتیاد را به مردم یادآوری نکنیم سوء استفاده می‌شود، ادامه داد: کاهش آمار مبتلایان جدید، جلوگیری از کاهش سن اعتیاد، افزایش آگاهی خانواده، تغییر باورهای غلط، کمک به رویگردانی معتادان از مواد مخدر صنعتی، توجیه خانوداه‌های معتادان برای افزایش حمایت‌های معنوی از معتادان از جمله اهداف برنامه‌های کوتاه مدت این سازمان در امر مبارزه با مواد مخدر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: