• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3487-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

مهمترین دستاورد جشنواره فیلم فجر باید حضور پررنگ مخاطب عام در سینما باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره فیلم فجر نباید فقط برای مخاطبان خاص و نخبگان و فعالان عرصه‌ی سینما برگزار شود، بلکه مهمترین دستاورد آن باید حضور پررنگ مخاطب عام در سینما باشد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در نشست مشترک با اعضای ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر در تبریز افزود: یکی از مهمترین رویدادهای هنری بعد از انقلاب اسلامی جشنواره‌های فجر است که با سبقه‌‌ی ملی و در حوزه های مختلف برگزار می‌شود و جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از شاخه‌های آن به لحاظ گستردگی، فراگیری و تاثیرگذاری حوزه سینما همواره از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. 
  
وی افزود: یکی از وجوه مثبت جشنواره فیلم فجر این است که مردم عام نیز با آخرین فیلم‌های تولید شده سینمای ایران  آشنایی بیشتری پیدا می‌کنند و در اکران های عمومی هم از آنها استقبال می‌کنند. 
  
محمدپور با اشاره به رویداد تبریز ٢٠١٨ و برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در این استان، تصریح کرد:‌ آذربایجان شرقی به لحاظ برخورداری از نیروی انسانی توانمند، بستر ارزشمند تاریخی و پتانسیل و ظرفیت های غنی فرهنگی و هنری می تواند میزبان برنامه های شاخص فرهنگی و هنری باشد و ما نیز می‌توانیم به واسطه برگزاری رویداد مهمی چون جشنواره فیلم فجر، استعدادهای سینمایی استان و ویژگی‌های جغرافیایی و گردشگری و ... را در سطحی گسترده‌تر معرفی نماییم. 
  
دبیر جشنواره فیلم فجر در استان،‌همچنین برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری پراهمیت در استان را فرصتی دانست تا هنرمندان عرصه فیلم از تجارب این جشنواره برای برگزاری رویدادهای استانی بهره گیرند. 
  
محمدپور واسپاری کامل برگزاری سومین جشنواره استانی فیلم فجر به بخش خصوصی را از مصادیق واگذاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری به بخش غیردولتی برشمرد و گفت: همدلی، جدیت،‌ نظم و هماهنگی ستاد اجرایی این جشنواره بسیار مطلوب است و این همدلی و همراهی می‌تواند زمینه‌ساز تعالی و بالندگی بیش از پیش سینمای استان شود و با همدلی، هدفمندی و برنامه‌ریزی رویدادهای مهمتری در این عرصه رقم بخورد. 
  
مصادف با گرامیداشت جشن‌های سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با تهران، فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای ١٤ الی ٢٢ بهمن ماه ٩٦ در سینماهای فلسطین و ناجی تبریز اکران خواهد شد. 
  
اکران همزمان فیلم‌های جشنواره فجر با هدف تحقق نگرش عدالت فرهنگی و تقویت جایگاه سینما و تشویق عموم به حضور در سینما برای بهره‌گیری از آخرین تولیدات سینمایی کشور انجام می‌گیرد. 
  
آیین افتتاحیه‌ی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سیزدهمین روز از بهمن ماه ٩٦ در تالار مجتمع فرهنگی و هنری ٢٢  بهمن تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: