• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1186-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سئوال این روزهای دانشجویان: چه خبر از نمرات‌؟

کوتاهی برخی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در گزارش نمرات امتحانات ترم نیم سال اول، دانشجویان را در انتخاب واحد ترم نیم سال دوم (بهمن ماه) با مشکل مواجه کرده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در حالی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز از هفتم بهمن ماه آغاز شده است که هنوز نمرات برخی دروس در سایت گزارش نشده و تعدادی از دانشجویان به دلیل بی‌اطلاعی از قبولی و یا مردودی در برخی دروس، در انتخاب واحد با مشکل مواجه شدند. 
  
این موضوع اعتراض دانشجویان در فضای مجازی را هم به دنبال داشته است، یکی از دانشجویان در این خصوص نوشته است: « استاد ..... گفته اگر حوصله داشته باشه هفته بعد نمراتو میزاره» شخص دیگری هم نوشته است «بخدا خسته شدیم یعنی چی» 
  
دانشجوی دیگری که واکنش جالبی داشت، نوشته است: «اونقدری که ما چشم به راه نمره‌ها موندیم، یعقوب نبی منتظر یوسف نبوده» 
  
یکی دیگر عنوان کرده است: «از بس که سرخودن قانونی برای نمره گذاشتن نیست هر وقت دلشون بخواد میزارن کسی هم پاسخگو نیست همه قانون‌ها اجباراً محدودیت‌ها برای دانشجوها هست نه اساتید» 
  
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز نیز در کانال تلگرامی این دانشگاه نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اطلاعیه‌ای صادر کرد. 
  
در این اطلاعیه آمده است: 
  
«تاخیر در اعلام نمرات غیرقانونی است! 
  
قابل توجه اساتید محترم گروهای غیر پزشکی 
  
با توجه به ماده ۴۲ آیین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برای اعلام نمرات امتحانات دانشجویان، تأخیر در اعلام نمرات غیرقانونی است. 
  
باتوجه به برگزاری آخرین امتحان در ۳۰ ام دی ماه اساتید، می‌بایست تا کنون نمرات را ثبت می‌کردند. 
  
ماده 42: نتایج امتحانات هر درس باید حداکثر تا یک هفته پس از تاریخ برگزاری امتحان آن درس به آموزش دانشکده یا واحد دانشگاهی اعلام گردد. 
  
تبصره 1- پس از اعلام نتایج،دانشجو می‌تواند حداکثر تا یک هفته درخواست تجدید نظر در نمره امتحانات خود را به گروه آموزشی مربوط تسلیم کند و استاد مربوط باید حداکثر ظرف مدت یک هفته اعلام نظر نماید. 
  
تبصره 2- نمره امتحانی پس از اعلام نهایی به اداره آموزش واحد دانشگاهی،مطلقاً قابل تغییر نیست. 
  
تبصره 3- نتایج کلی امتحانات هر نیمسال باید قبل از نام نویسی نیمسال بعد اعلام شده باشد.»
  
«عزیز جوانپور» - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص گفت: روابط عمومی دانشگاه در این خصوص اطلاع‌رسانی کرده است و ما نیز با اساتید تماس گرفته و توصیه می‌کنیم که نمرات را سریع گزارش دهند. 
  
وی افزود: این مشکل تا حد زیادی حل شده و تنها تعداد کمی از اساتید نمرات را گزارش نکردند که به آنان نیز تا پایان هفته جاری فرصت داده‌ایم. 
  
جوانپور خاطرنشان کرد: دانشجویانی که در این زمینه با مشکل مواجه شدند، می‌توانند از فرصت حذف و اضافه برای تکمیل دروس خود استفاده کنند. 
  
وی در خصوص این ادعا که برخی می‌گویند «اساتید به دلیل دریافت نکردن حق الزحمه خود از گزارش نمرات اجتناب می‌کنند»، تأکید کرد: اصلاً چنین موضوعی وجود نداشته و این ادعاها کذب محض است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: