• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-2190-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بناب:

27 درصد دانش‌آموزان بناب در هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بناب گفت: 27 درصد دانش آموزان بناب در هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند. 

محمود قهرمانی در گفت‌‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی افزود: والدین از آموزش‌های مهارت آموزی  به فرزندان خود در رشته‌های تحصیلی در هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش غافل نباشند. 

وی با بیان این‌که دانش آموزان  با یادگیری مهارت و فنون مورد نیاز می‌توانند سریع‌تر جذب بازار کار شده و خود اشتغال باشند، افزود: با مقایسه خروجی‌های دانشگاه‌ها و مراکز فنی حرفه‌ای و کاردانش اهمیت این مراکز را به خوبی می‌توان مشخص کرد. 

قهرمانی تعداد مدارس هنرستان، فنی و حرفه ای و کاردانش در شهرستان را 17 مرکز اعلام کرد وگفت: این مراکز با وجود 20 رشته تحصیلی به دانش اموزان مهارت های فنی آموزش می دهند، و این افزایش مهارت آموزی می تواند راه حل بسیار مفیدی برای کم کردن بیکاری و موجب پیشگیری از آسیب ها و عوارض اجتماعی در شهرستان باشد. 

وی در ادمه با اشاره به تحصیل 10 درصدی  دانش آموزا ن شهرستان بناب در مدارس غیر دولتی افزود: مدارس غیر دولتی به دلیل امکانات خوب آموزشی و پرورشی و اعتبارات خوب مردمی کمک حال مدارس دولتی شدند تا ۱۰۰ درصد دانش آموزان واجب التعلیم شوند. 

وی افزود: خوشبختانه امروزه اولیا نسبت به گذشته به آموزش فرزندان خویش بیشتر اهمیت می‌دهند و اگر تشخیص می‌دهند کودکانشان در یک مدرسه خاص آموزش ببیند، نشان از اهمیت و موفقیت آن مرکز است و باید دیگر مدارس هم تقویت شوند تا انتظارات والدین برآورده شود. 

قهرمانی با اعلام اینکه بهترین سرمایه آموزش و پرورش نیروی انسانی آن است، اظهار کرد: از پتانسیل‌های بالای آموزش پرورش شهرستان بناب  وجود همدلی و هماهنگی تمام همکاران در جهت تعالی آموزش و پرورش است وحتی عوامل در ساعات غیر کاری نیز فعالیت ویژه دارند که این موضوع  در سایر سازمان‌ها کمتر مشاهده می‌شود. 
  
وی با بیان این‌که امسال در آموزش و پرورش شهرستان بناب ۷۰ نفر بازنشسته خواهیم داشت، افزود: ما باید قدر بازنشستگان‌مان را به پاس سال‌ها خدمت، ارج نهیم و رفع کننده مشکلات آنان باشیم و سعی ما در آموزش و پرورش شهرستان بر این است همواره با آغوش باز در خدمت بازنشستگان گرامی باشیم. 

مدیر آموزش و پرورش بناب افزود: امیدواریم با ایجاد تالار معلم در شهرستان و ارایه خدمات رفاهی بیشتر و بهتر بتوانیم خدماتی را فراهم آوریم و از تجارب ارزشمند بازنشستگان بیشتر و بهتر بهره‌مند شویم. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: