• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1890-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرمانداری بناب:

185 کیلوگرم انواع مواد مخدر در بناب کشف و ضبط شد


 سرپرست فرمانداری بناب از کشف و ضبط 185 کیلوگرم انواع مواد مخدر در 10 ماهه گذشته شهرستان بناب  خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امین رفیعی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: کل کشفیات مواد مخدر در شهرستان تا این مدت از سال 185 کیلوگرم  و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان113کیلوگرم بوده است که 62 درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود .

وی افزود: در این مدت 24 کیلوگرم حشیش، 506 گرم هروئین و 47 کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است .

رفیعی در ادامه تعداد دستگیر شدگان مواد مخدر در سال جاری را ۷30 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد افراد دستگیر شده 94 نفر به کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد تحویل داده شده، که از میان آنها 12 نفر به صورت اختیاری و 82 نفر به صورت اجباری مراحل بهبود خود را در این مراکز سپری می کنند.

سرپرست فرمانداری با اشاره به موقعیت جغرافیایی و مسیر ترانزیتی شهرستان افزود: نیروی انتظامی در کشف مواد مخدر بسیار موفق عمل کرده و انتظار می رود ادارات شهرستان به خصوص اداره بهزیستی، شبکه بهداشت و آموزش و پرورش، تلاش های های بیشتر و بهتری برای آگاهی بخشی و آموزش خانواده ها برای مقابله با اعتیاد انجام دهند.

رفیعی آموزش و اطلاع رسانی در حوزه مبارزه با مواد مخدر به صورت جلسات آموزشی را ضروری دانست و گفت: از نیروی انتظامی و بهزیستی تقاضا داریم جلسات آموزش حضوری را گسترش دهند، و خانواده ها را با شکل ظاهری مواد مخدر آشنا کنند، چرا که اکثر خانواده تنها اسم مواد مخدر را می دانند و از لحاظ شکل ظاهری آنها را نمی شناسند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: