• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبرداد:

بهره‌برداری از ۲۵ واحد صنعتی آذربایجان شرقی در ایام دهه فجر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: در ایام دهه فجر سال جاری، ۲۵ واحد صنعتی در استان با سرمایه گذاری ۳۰۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۰۰ نفر به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، مرتضی نیرومند اسکویی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت نقش سرمایه‌گذاری در توسعه استان، اظهار کرد: رونق تولید و اشتغال در گرو سرمایه گذاری است، به طوری‌که اگر فضای سرمایه گذاری در استان ایجاد نشود، اشتغال و تولید نیز انجام نخواهد شد.

وی با بیان این‌که شهرک صنعتی بعثت طبق مصوبه هیئت وزیران  در زمینی به وسعت ۱۰ هزار و ۸۰۰ هکتار، ایجاد شده است، عنوان کرد: مهمترین مشکل این شهرک اوقافی بودن آن است که سرمایه گذاران در این راستا با مشکلاتی مواجه هستند.

وی با بیان این‌که شهرک صنعتی بعثت فضای مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، ادامه داد: امید است بتوانیم با همکاری مسئولان هزار هکتار از زمین‌های ملی را خریداری کرده و از سوی دیگر برای واحدهای صنعتی زمینی شش دانگ اعطا کنیم.

به گفته‌ی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها از لحاظ حق انتفاع واگذاری، در وضعیت مناسبی قرار گرفته‌ دارند.

وی تصریح کرد: طی ۱۰ ماهه سال ۹۶، تعداد قرارداد های واگذاری ۲۱۷ مورد بوده، که نسبت به سال گذشته، ۸۰ درصد افزایش یافته است؛ همچنین در این مدت، ۵۱ هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نیرومند اسکویی با اشاره به کسب رتبه پنجم از لحاظ تعداد واحدهای بهره برداری در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، اضافه کرد: در این مدت، ۱۲۷ واحد در شهرک‌های صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و برای ۸۸۹ نفر اشتغال فراهم شده است.

وی با اشاره به این‌که در سال جاری، ۹۲ واحد تعطیل شده، مجددا به چرخه تولید برگشته و باز فعال شدند، خاطر نشان کرد: طی ۱۰ ماهه سال ۹۶، از لحاظ هزینه‌های عملیاتی رتبه یک کشوری را کسب کردیم، به طوری‌که ۸۵ درصد از بودجه شهرک‌های صنعتی استان، صرف هزینه‌های عملیاتی این شرکت شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از افتتاح ۲۶ پروژه عمرانی با حجم سرمایه گذاری ۱۶ میلیارد تومان خبرداد و گفت: یکی از سیاست های این شرکت، توسعه شهرک های تقاضا محور است تا بتوانیم از فرار سرمایه گذاران جلوگیری کنیم؛ در أین راستا در گام اول، ۴۸۰ هکتار از توسعه شهرک شهید سلیمی کلنگ زنی شده و در حال حاضر ۵۰۰ هکتار آن، آماده واگذاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: