• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1490-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نصب کنتورهای هوشمند برای جلوگیری از هدر رفت آب در باغات ضروری است

مدیر امور زراعت و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نصب کنتورهای هوشمند برای جلوگیری از هدر رفت آب در باغات را ضروری دانست. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایوب ایرانی فام در جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان اهر با بیان این‌که بیشتر هدر رفت آب در حوزه کشاورزی بوده و این امر باعث ایجاد مشکلاتی در فصول گرم سال و همچنون در سال‌های کم آبی دارد، لازم است تمامی باغات شهرستان اهر به کنتورهای هوشمند مجهز باشند. 

وی با تأکید بر کنترل و جلوگیری از استفاده غیر مجاز، اسراف و اضافه برداشت آب کشاورزی در باغات، از توسعه بی‌رویه باغات در شهرستان اهر نیز انتقاد کرد. 

در ادامه این جلسه رئیس دادگستری شهرستان اهر نیز از رسیدگی خارج از نوبت به تخریب کنندگان منابع طبیعی، مراتع و تجاوز به حریم رودخانه‌ها و هر مواردی که به این امر ارتباط داشته باشد خبر داد و افزود: با پیگیری و شکایت دستگاه‌های ذیربط با خاطیان برخورد جدی می شود. 

حجت الاسلام محمد علی نظری گفت: باید در صدور مجوز و احداث باغات نظارت ویژه‌ای از سوی جهاد کشاورزی و ادارات دست اندرکار صورت بگیرد تا خدای نکرده حق افرادی که شغلشان کشاورزی و باغداری است و امرار معاششان از این طریق صورت می‌گیرد توسط افرادی که بصورت تفننی به احداث باغ مبادرت کرده‌اند، پایمال نشود. 

وی گفت: متأسفانه هم اکنون برخی باغات از سوی افرادی تملک شده‌اند که حتی در خود شهرستان نیز سکونت ندارد و در تعطیلات و روزهای خاص از این مکان‌ها استفاده می کنند که باید به این امر رسیدگی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: