• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

برند غذای حلال عاملی برای جذب گردشگر در ایران است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر اهمیت استفاده از برند غذای حلال برای جذب گردشگران حلال تاکید کرد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در اولین همایش انجمن حرفه ای واحد های رفاهی، تفریحی و گردشگری استان با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلانی در سال 2018 و نقش پررنگ مراکز پذیرایی در این رویداد، گفت: در راستای برگزاری هر چه بهتر این رویداد، برنامه ها در سه بخش تنظیم شده است که بخش خصوصی جزو مهم این برنامه ها به شمار می آید که سیاست های سازمان میراث فرهنگی کشور، کم کردن نقس تصدی گری دولت و تفویض اختیار به بخش های خصوصی است.
 
وی با بیان این که اشتغال در گردشگری چهار برابر دیگر صنعت ها است، ادامه داد: صنعت غذا از قسمت های جدا نشدنی گردشگری است که باید به کیفیت خدمات رستوران داران در کنار خود غذا و محیط فیزیکی توجه شود که البته اداره کل میراث استان با شرکت های اتریشی و آلمانی به این منظور در تعامل هستیم.
 
آبدار ادامه داد: باید از این فرصت طلایی تبریز 2018 برای معرفی آن استفاده کنیم و بخش خصوصی انتظار تزریق پول را نداشته باشند و البته دولت برای تسهیلگری امور تلاش می کنند.
 
 وی در خصوصی برنامه های رویداد "تبریز 2018" در بخش دولتی، یاد آور شد: پروژه های زیرساختی با اولویت زیرساخت های گردشگری در دو قسمت دو ساله و چهارساله به ارزش 765 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که 23 دستگاه اجرایی را با خود درگیر می کند.
 
آبدار در بخشی از سخنان خود از افزایش تعداد روزهای اقامت گردشگران در استان خبر داد و افزود: مقرر شده است که برای رویداد تبریز 2018، پنج مسیر گردشگری در استان تعیین شده است ؛ به طوریکه 21 نقطه از استان در مسیرها درگیر می شوند.
 
در این مراسم از پیشکسوتان و فعالان عرصه ی غذا تقدیر و دوره آموزشی برگزارشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: