• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1184-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار مجدد شرکت ماشین آلات صنعتی با واگذاری به تراکتورسازی

شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی، پس از ۱۱ سال خصوصی‌سازی ناموفق، مجددا با حضور مسئولان استانی به خود تراکتور سازی واگذار شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی تبریز در سال ۱۳۸۶ با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق سازمان خصوصی سازی از تراکتور سازی تفکیک شده بود، ولی با مدیریت ضعیف مالک این شرکت، در سال ۹۲ به دلیل بدهی با ۲۴۰ کارگر اعلام ورشکستگی کرد.

اینک در ماه های اخیر، خبر پلمپ شدن این شرکت به دلیل پرداخت نکردن حقوق کارگران و تجمع کارگران در فضای مجازی و رسانه ها منعکس شد که بالاخره برای رفع این مشکل، شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی به شرکت تراکتور سازی واگذار شد.

 استاندار آذربایجان‌ شرقی در مراسم آغاز به کار مجدد این کارخانه، اظهار کرد: در گذشته مطرح کردند که باید کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتور از شرکت مادر تخصصی تراکتورسازی تبریز تفکیک شود و هر بخش به شرکت جدیدی تبدیل شود.

مجید خدابخش عنوان کرد: علی رغم این‌که محصولات این شرکت بازار اقتصادی موفقی داشت، اما با واگذاری و مدیریت ناموفق، این شرکت دچار ورشکستگی شد.

وی با بیان این که مشکلات کارگران این شرکت، آسیب‌های جدی را به اشتغال وارد کرده است، عنوان کرد: برای مرتفع کردن این موضوع، دادگستری و مسئولان استانی اقدامات موثری انجام دادند تا دیگر بیشتر از این، برای تولید و اشتغال آسیب هایی وارد نشود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مهندس ابراهیمی به عنوان مدیر عامل شرکت مادر تراکتورسازی اقدامات چشمگیری در راستای خارج کردن این شرکت از رکود داشته است.

خدابخش با اشاره به وجود ۳۰۰ هزار تراکتور فرسوده در ایران، اظهار کرد: اگر بخواهیم تراکتورها را هم عین مدل جایگزین کردن ناوگان‌های فرسوده، نوسازی کنیم؛ برای تراکتورسازی حدود ۱۵ سال بازار طلایی کار و تولید ایجاد می‌شود.

همچنین در ادامه این جلسه مدیر عامل تراکتورسازی تبریز با اشاره به این‌که شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی در اوج فعالیت خود واگذار شده است، اظهار کرد: علی‌رغم این‌که این شرکت یکی از معتبرترین برندها بود، آن را به افراد فاقد صلاحیت واگذار کردند.

ابوالفتح ابراهیمی با بیان این‌که عمق فاجعه واگذاری به حدی بالا بود که کارگران این شرکت از ۶۰۰ به ۲۰۰ نفر کاهش یافتند، ادامه داد: پس از واگذاری این شرکت، تعداد کارگران کاهش یافت و افراد باقی مانده هم دچار مشکلات معیشتی بودند.

وی اضافه کرد:  در حال حاضر شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی بحران‌های بسیاری را سپری کرده و با بالاترین ظرفیت، تولید را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به بدهی ۶۰ میلیارد تومانی دولت به تراکتورسازی، اضافه کرد: متاسفانه تاکنون تنها هفت میلیارد تومان آن را دریافت کردیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: