• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

ساختار برخی سازمان‌ها آماده‌ی جذب سرمایه‌گذاری نیست

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که ساختار برخی سازمان‌ها و ادارات هنوز برای جذب سرمایه‌گذاری آماده نیست، گفت: در برخی از وزارت‌خانه‌ها مانند نیرو و نفت، طراحی قراردادهای تیپ، جذب سرمایه‌گذاری را روشن و شفاف کرده، اما در بسیاری از سازمان‌ها این روال مشخص نیست و موانعی برسر راه سرمایه‌گذار ایجاد می‌شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با تاکید بر این‌که آذربایجان شرقی ظرفیت‌های عالی فراوانی دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای جذب اعتبارات و سرمایه‌گذاران استفاده کنیم، افزود: حضور 19 نماینده از استان در مجلس ظرفیتی است که با استفاده از آن می‌توانیم هر مانع قانونی را برطرف کنیم. 
  
وی با تأکید بر این‌که مشکلات اعتباری دولت را باید با جذب سرمایه‌گذار و روش‌های مختلف تامین منابع مالی جبران کنیم، افزود: باید تقسیم‌کار مناسبی در استان صورت گیرد تا بتوانیم از فرصت منابع ارزی و ریالی استفاده کنیم. 
  
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که زیرساخت‌ها باید در اولویت جذب سرمایه‌گذاری قرار گیرد، گفت: مدیران باید حتما با شیوه‌های مختلف تامین مالی پروژه‌ها آشنا شوند و به این نکته هم توجه داشته باشند که سرمایه‌گذاری‌های تضمین شده از طرف دولت برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارد. 
  
وی با اشاره به این‌که 420 میلیون دلار فاینانس برای خط دو متروی تبریز تصویب شده، اظهار کرد: جذب این فاینانس بعد از 61 مرحله اقدام هنوز به دستاوردی نرسیده ‌و نشان می‌دهد که مدیران و کارشناسان ما با روش‌های تامین منابع مالی آشنا نیستند. 
  
وی به اهمیت رویداد گردشگری تبریز 2018 اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این رویداد، جذب گردشگر خارجی است که باید از ظرفیت تورگردانان در این خصوص استفاده کنیم. 
  
خدابخش با اشاره به اهمیت گردشگرانی که در هتل اقامت کرده و از بازارهای تبریز خرید می کنند، گفت: تور‌های گردشگری می توانند این هدف را به خوبی محقق کنند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: