• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18614-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

شهردار جدید منطقه سه تبریز تاکید کرد

عملیاتی‌کردن طرح انتقال پادگان، مهم‌ترین اولویت شهرداری منطقه 3 تبریز


شهردار جدید منطقه سه تبریز با تاکید بر اینکه عملیاتی‌کردن طرح انتقال پادگان، مهم‌ترین اولویت شهرداری این منطقه است، گفت: در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این راستا خواهیم بود.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مرتضی موحدنیا، در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی این منطقه، با بیان اینکه اولین اولویت منطقه ۳ تبریز بحث ورود به پادگان است، افزود: خروج پادگان از بحث‌های مهم چندین سال گذشته تبریز است که با برنامه‌های در حال پیش بینی، این مسئله را تعیین تکلیف خواهد شد.
 
وی افزود: در تلاش هستیم تا سال آینده با همکاری ارتش و مسئولین استانی و همچنین شهری این مسئله به نتیجه برسد و با خیابان گشایی در این منطقه، در راستای تقویت اقتصاد شهر قدم برداریم.
 
وی با اشاره به اینکه در دنیای کنونی و در عصر ارتباطات مردم شهرها دائم در حال مقایسه وضعیتشان هستند، افزود: مردم امروزی در حال مقایسه محله خود، منطقه و  شهر خود با دیگر شهرهای کشور و حتی شهرهای دنیا هستند و این باعث ایجاد توقع و انتظار در مردم می‌شود و این موضوع باید به عنوان نیروی محرکه‌ای برای مسئولان شهری عمل کند.
 
موحدنیا تشریح کرد: شهرداری نهادی مستقل و خودگردان است به این معنی که خود درآمدزایی کرده  و سپس هزینه می کند، اگر درآمد شهرداری بیشتر باشد به همان اندازه خدمات شهری بیشتری نیز می‌تواند ارائه دهد. تبریز شهر اولین هاست و به همین جهت انتظارات از این شهر زیاد است.
 
وی در خصوص وضعیت این حوزه از شهر گفت: شهرداری منطقه ۳ تبریز تقریبا با قدمت بالا و قدیمی و با وجود و استقرار  بیش از ۱۴ اداره در این محدوده از اهمیت خاصی برخوردار است اما نگاه ما باید کل‌نگر باشد چراکه در شهرداری‌ها هدف خدمات‌رسانی به کل شهر است.
 
موحدنیا در تاکید بر  داشتن دید کلی به مدیریت شهری با اشاره به وضعیت پارک یادگار امام(ره) افزود: وظیفه ما ایجاد زیبایی در شهر است، مسافری که حتی از کنار شهر رد می‌شود باید شاهد زیبایی شهر باشد؛ باید تمام تلاش‌هایمان را در تمام نقاط شهری با کمک مشارکت‌های مردمی انجام دهیم.
 
شهردار جدید منطقه ۳ تبریز با بیان اینکه این منطقه از پتانسیل بالایی برخوردار است، گفت: هر چند شهرداری‌ها اکنون با مشکلات مالی و نیروی انسانی مواجه هستند اما این مشکلات نیز به دلیل پتانسیل، امکانات و استعداد موجود قابل حل است.
 
وی با بیان  اینکه با برنامه‌ریزی در بخش‌های متفاوت به ویژه در بخش خدمات شهری توصیه و برنامه‌ی ما بر این است که بیشتر کار شود، تشریح کرد: چون مردم بیشتر با خدمات شهری چون "خیابان‌ها، معابر، زیباسازی و..." برخورد دارند و اکنون با نزدیک‌تر شدن به فصل نوروز برنامه ما این است تا در منطقه ۳ گلکاری زیاد شود، شادابی را بیشتر کنیم تا برای توسعه شهری رقابت سالم بین مناطق ایجاد شود.
 
موحدنیا با اشاره به بازدید خود از تمامی پروژه‌های عمرانی شهر، گفت: پروژه ۱۵ خرداد در اتوبان کسایی یکی از پروژه‌های اولویت دار ما بوده که باعث مشکلات ترافیکی در این محدوده است. این مسئله توسط شورای ترافیک حل شده و در صورت تصویب نهایی در اسرع وقت ساماندهی خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده یک مورد تقاطع غیر هم‌سطح در این منطقه پیش‌بینی شده افزود: در صورت تصویب نهایی و بعد بررسی و مطالعات، محل دقیق آن را اعلام خواهیم کرد.
 
شهردار منطقه سه در پاسخ به نحوه و چگونگی رسیدن به درآمد پایدار گفت: قطعا ما باید به دنبال درآمد پایدار باشیم و این امر با بسنده کردن به تراکم فروشی بدست نمی‌آید. به ویژه اکنون که با رکود ساخت و ساز مواجه هستیم این امر باعث مشکلات درآمدی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: