• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18514-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری تبریز:

آموزش ایمنی شهروندان، اولویت اصلی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری تبریز گفت: پیشگیری و آموزش ایمنی شهروندان و اصناف جزو اولویت اصلی سازمان آتش نشانی محسوب می شود و این سازمان با استفاده از نیروهای خبره به آموزش اقدام کرده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آتش پاد داود طالب نژاد در صحن علنی شورا با اعلام این خبر افزود: در ۱۴ پاساژ که احتمال ایجاد حادثه و خطر بود برای سرایداران و دو نفر از هر طبقه کلاس های آموزشی برگزار و با وسایل اطفاء حریق تجهیز کردیم.
 
وی خاطرنشان کرد: قبل از حادثه پلاسکو، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اقداماتی در خصوص آموزش عملیاتی کرد، در حال حاضر اداره برق و گاز نیز در کنار سازمان آتش نشانی به موضوع ایمنی و پیشگیری توجه دارند.
 
وی افزود: در بازار تبریز ایجاد برخی امکانات برای آتش نشانی و آموزش بازاریان در خصوص خدمات آتش نشانی و ایمنی را در دست اجراست و اجرای این طرح بازخورد مناسبی داشته است.
 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری تبریز با بیان این‌که بعد از پلاسکو در بازار تبریز ۳۱ مورد آتش سوزی اتفاق افتاده است، اظهار کرد: این آتش سوزی‌ها در دقایق اولیه مهار شده و حادثه ی خسارت باری را به وجود نیاورد.
 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی ادامه داد: تمامی ساختمان ها و پاساژهای جدید تبریز دارای طرح ایمنی کنترل شده و استاندارد هستند و اگر موردی در خصوص ایمنی ساختمان‌ها وجود داشته باشد در ساختمان ها و پاساژهای قدیمی است که سعی داریم با آموزش و تجهیز، در این مکان ها برای حوادث احتمالی آماده باشیم.
 
وی گفت: برای تشویق کسبه به تمامی کسبه مالک یا مستاجر، گواهی آموزش مقابله و پیش گیری از حوادث داده می شود و تعهد گرفتیم که در صورت تغییر مالک و یا مستاجر ملزم به کسب آموزش هستند.
 
طالب نژاد با اشاره به این‌که هزینه تجهیز یک آتش نشان برای حضور در مواقع بروز حوادث ۲۴۰ میلیون ریال است، افزود: با توجه به وضعیت موجود امکان خریداری و تجهیز آتش نشانان به وسایل ایمنی استاندارد و جدید وجود ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: