• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2286-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راستای استفاده بهینه از پتانسیل‌های دو مجموعه در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان منعقد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این جلسه بیان کرد: هدف و رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای کاربلد، متخصص و مهارتی مورد نیاز کشور است.  

فرزان قالیچی افزود: تاسیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی یکی از بهترین تصمیم‌ها در حوزه آموزشی کشور بوده و هرچند در طول ربع قرن فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، گاهی این دانشگاه از اهداف و رسالت اصلی خود دور شده اما تیم مدیریت جدید با ریاست آقای دکتر امید تمام توان خود را برای بازگرداندن دانشگاه به مسیر اصلی به کار بسته است؛ در این راستا شاهدیم که طی دو سال اخیر، مراکز آموزشی از لحاظ کیفی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌اند. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده دانشگاه در طول یکسال گذشته بیان کرد: مراکز آموزشی با استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات خود در امر آموزش‌های مهارتی و رسیدن به اهداف والای دانشگاه در تلاش هستند. 

قالیچی گفت: هدف از انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دیگر دانشگاه‌های استان این است که بتوانیم امکانات و تجهیزات مراکز آموزشی را در اختیار دانشگاه‌های استان قرار دهیم تا در مسیر آموزش‌های مهارتی به دانشجویان و دانش آموختگان گام برداریم و به عنوان اولین دانشگاهی باشیم که در راستای طرح "توانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی" اقدام کنیم.  

وی ادامه داد: باید آموزش‌های مهارتی به گونه‌ای باشد که دانشجویان و دانش آموختگان بتوانند علم را به ثروت تبدیل کنند و بعد از دانش آموختگی مشکل اشتغال نداشته و فکرشان در راستای یادگیری آموزش‌های مهارتی باشد. 

قالیچی در پایان بیان کرد: امید است این طرح فارغ از هرگونه شانتاژ خبری و مشکل موردی، برای جامعه هدف، مفید واقع شود تا بتوانیم این طرح را به دیگر استان‌ها نیز انتقال دهیم. 

معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز در این جلسه با ارائه‌ی گزارشی در خصوص اهمیت و لزوم انعقاد این تفاهم‌نامه، گفت: این تفاهم‌نامه در راستای آموزش‌های مهارتی به دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های استان منعقد می‌شود.

میر نریمان یوزباشی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با دانشگاه صنعتی سهند نیز افزود: با توجه به نتایج خوبی که از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی سهند داشتیم، امید است که این همکاری نیز برای دانشجویان مفید باشد و در ارائه کمک در حوزه آموزش‌های مهارتی دانشگاه‌های استان موفق عمل کنیم.

وی در پایان به برخی از اهداف و محورهای این تفاهم‌نامه اشاره کرده و به تبیین آنان پرداخت. 

معاون پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در این جلسه با اشاره به تدوین سند کارآفرین دانشگاه شهید مدنی، گفت: هدف از تدوین این سند هدایت دانشگاه شهید مدنی به سمت دانشگاه کارآفرین بوده است.  

علی عجمی گفت: از سال گذشته در راستای سوق دهی دانشگاه به سمت دانشگاه‌های کارآفرین، اقداماتی در جهت ایجاد زیرساخت‌ها انجام شده که برگزاری جشنواره‌های ایده‌تاب، ایده‌های نوآورانه، ایده‌های فناوری و... در تمامی دانشکده‌های دانشگاه از جمله آن است؛ همچنین مرکز نوآوری و مرکز رشد دانشگاه نیز از تمامی ایده‌های برتر و ایده‌هایی که قابلیت تجاری شدن را دارند، حمایت مالی می‌کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی شهید مدنی آذربایجان نیز در این جلسه ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه، تاکید کرد: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با داشتن بیش از شش هزار و ۵۰۰ دانشجو، ۲۶۶ هیات علمی و هفت دانشکده یکی از دانشگاه‌های مهم استان است که اقدام به تربیت دانشجو در رشته‌های مختلف می‌کند.

منصور ایمانپور افزود: باید نقش آموزش‌های مهارتی و تخصص‌های مورد نیاز بخش‌های مختلف در آموزش‌های دانشگاهی به‌طور جدی پیگیری شود که هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه نیز محقق کردن این موضع است.

قائم مقام دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ادامه داد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه برگزاری و اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی به دانشجویان و تربیت نیروهای متخصص و مورد نیاز بازار کار است.

گفتنی است، ارتقای سطح آموزشی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، استفاده از پتانسیل‌های طرفین تفاهم‌نامه به منظور توسعه آموزش‌های مهارتی و اشتغال‌زایی، شناسایی هر چه بیشتر پتانسیل‌های طرفین تفاهم‌نامه برای ارائه خدمات به اعضای هیأت علمی، مدرسان، دانش‌آموختگان و دانشجویان از طریق بازدیدها، تهیه و تدوین بسته‌های آموزشی مهارتی، نشست‌های تخصّصی و ارائه الگوی مناسب توسعه آموزش‌های مهارتی و ارائه برنامه کارآموزی به شیوه نوین از طریق تعامل دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله محورهای این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: