• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18014-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

پارک‌های خصوصی در تبریز راه‌اندازی می‌شوند

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز از برنامه‌ریزی برای راه اندازی پارک‌های خصوصی در سطح شهر خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، علي مدبر در جلسه شورای مدیران فضای سبز مناطق دهگانه تبریز اظهار کرد: مناطق باید از طریق شناسایی زمین‌های بایر روی این موضوع کار کرده و بر روی نقشه‌ها زمین‌های بایر را شناسایی کنند.
 
مدبر با بیان اینکه این پارک‌های خصوصی می‌توانند باغات ما را نجات دهند، گفت: در این خصوص باید با معاونت شهرسازی و معماری جلسه مشترکی برگزار کنیم و سپس مالکان این زمین‌ها را پیدا کنیم.
 
وی پارک‌های خصوصی را فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری و درآمدزایی دانست و افزود: از طریق ایجاد کاربری‌های سرمایه‌گذاری و با همان هزینه اجاره بتوانیم از فضای سبز آن باغ‌ها نیز نگهداری کنیم. همچنین در تعدادی از پارک‌ها نیز به طور مستقل باید خودمان وارد سرمایه‌گذاری و درآمدزایی شویم.
 
مدبر با تاکید بر اینکه چهره، ویترین و زیبایی شهر به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری وابسته است، تشریح کرد: در نخستین جلسه با مدیران فضای سبز سیاست‌های کلی طرح می‌شود، چرا که اگر آمار، اطلاعات و برنامه نداشته باشیم و نتوانیم با سیاست پیش برویم، دچار روزمرگی می‌شویم.
 
وی اظهار کرد: باید اولویت‌های فضای سبز تبریز را مشخص کرده و بدانیم که اولویت ما فضای سبز مرکز شهر، کمربند سبز شهری، کمربندهای دوم و سوم و یا تعدادی مراکز تفریحی، پارک‌های کوچک محلات و یا پارک‌های بزرگ است و بر این اساس موارد را طبقه‌بندی کنیم.
 
مدبر همچنین با اشاره به موضوع گلکاری و خرید گل، یادآور شد: در خصوص کاشت نهال و گل باید از اقدامات دیمی پرهیز کرده و در فضای سبز نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم؛ توجه صرف به موضوع کمیت، با توجه به شرایط آبی منطقه بدون مطالعه و امکان سنجی این حجم کاشت درست نیست.
 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز با تاکید بر اینکه امسال گل‌های پیازی اختر جلوه‌ای خاص و زیبا به سطح شهر بخشیده بود، گفت: علی‌رغم این موارد، ما در زمینه آرایش و پیرایش فضای سبز موفق نبوده‌ایم، در حالی که باید وحدت در کثرت را خلق کرده و در این زمینه از طبیعت الهام بگیریم.
 
وی با اشاره به الگوگیری از سبک‌های جدید احداث پارک‎ها و فضای سبز در دنیا، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید طبیعت محور باشیم که به همین منظور دفتر مطالعات و برنامه ایجاد شود و دیگر با سنگ، جدول‌گذاری و... اقدام به احداث پارک نکنیم، چرا که باید تلاش کنیم تا محوریت دیدگاه های عمرانی را در پارک‌ها و فضای سبز ایجاد کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: