• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1886-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

همایش ملی " قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران" در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود


رییس دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز از برگزاری همایش ملی "قانون اساسی و دولت مشروطه در ایران" در 25 بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رجب ایزدی با اشاره به مهلت ارسال مقالات گفت: علاقمندان برای شرکت در این همایش تا 25 دی ماه فرصت دارند مقالات خود را به آدرس اینترنتی http://iacl.ir/site ارسال کنند.
 
 وی با اشاره به اهداف این همایش گفت: ایجاد بسترهای لازم در گسترش و پیشبرد علمی حقوق اساسی در ایران در کشور با هدف تلاش در ایجاد ارتباط بین اندیشه ها و اندیشمندان دانشگاه و ارگان های ذیربط و بهبود روشهای اقدام نهادهای عمومی مبتنی بر ا موزه های حقوق عمومی بطور عام و حقوق اساسی بطور خاص و استفاده از آخرین دستاوردها و یافته های علمی در افزایش توان کشور بمنظور اطمینان از دستیابی به اهداف دانش حقوق اساسی است.
 
وی در خصوص محورهای اصلی این همایش افزود: مشروطه ایرانی و نظریه دولت، مبانی اجتماعی و سیاسی قانون اساسی مشروطیت، اقتصاد سیاسی و حقوق عمومی اقتصادی مشروطه، تحلیل تاریخی قانون اساسی مشروطه، قانون اساسی مشروطه و رهیافت های حقوق تطبیقی و قانون اساسی مشروطه، تنظیم قدرت و تفکیک قوا از جمله محورهای اصلی این همایش است.
 
به گفته وی قانون اساسی مشروطه، حقوق و آزادی ها، قانون اساسی مشروطه و حاکمیت قانون، قانون اساسی مشروطه و مساله مردم سالاری، قانون اساسی مشروطه و انجمن های محلی و چالش های حقوقی و عملی قانون اساسی مشروطه از دیگر محورهای آن است.
 
ایزدی با اشاره به اینکه تا به امروز نزدیک 100 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، گفت: شرکت در پنل‌ها و نشست‌های تخصصی جانبی همایش، ارائه گواهینامه تخصصی، استفاده از دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف با اهدای گواهینامه تخصصی-آموزشی، دریافت لوح تقدیر برای مقالات و پژوهش‌های برتر و -... از دیگر مزایا و برنامه‌های جنبی این همایش است.
 
بر اساس این گزارش، این همایش از سوی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز و با همکاری انجمن حقوق اساسی ایران برگزار و سید حسین ملکوتی و محمد مظهری به ترتیب دبیر علمی و اجرایی آن هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: