• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-5890-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

احداث دو سد مهم بخش کشاورزی در ورزقان


فرماندار ورزقان از احداث دو سد مهم بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسن یحیوی در جمع خبرنگاران افزود: در راستای تجمیع و جمع آوری روان آب‌های موجود در شهرستان ورزقان و پیگیری جدی و ویژه دولت تدبیر امید به این موضوع در بخش کشاورزی احداث دو سد مهم حاجیلار  و آقبلاغ در آینده نزدیک می تواند نیازها کشاورزان منطقه و توسعه بخش کشاورزی را در منطقه عملی کند. 

وی افزود: در راستای توسعه بخش کشاورزی در منطقه، سد حاجیلار در بخش خاروانا با ظرفیت 55 میلیون مترمکعب که بیش از 50درصد عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و همچنین سد آقبلاغ سیه کلان با پنج میلیون مترمکعب در بخش مرکزی، در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید. 

فرماندار ورزقان، توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار را در مناطق روستایی این شهرستان مهم برشمرد و گفت: با وجود نیروی کار و فرصت های اشتغال در روستاها آموزش و ترویج کشاورزی اقلیم هر روستا به جوانان و افراد جویای کار می توان زمینه توسعه و اشتغال را در این روستاها فراهم کرد.

وی افزود: امیدواریم امسال با همکاری بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به موقع اشتغالزایی بتوانیم بیش از 180 طرح مختلف کشاورزی را برای اشتغال بیش از 300 نفر از جوانان این منطقه فراهم کنیم.
 
یحیوی گفت: توجه به توسعه بخش کشاورزی و ایجاد زیرساخت ها و تکمیل تجهیزات این بخش در روستاهای این شهرستان که بیش از 80 درصد جمعیت این شهرستان را شامل می شود می تواند گامی مهم و عملی در ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها را فراهم سازد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: