• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-15514-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

اعزام 5000 مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی

معاون فرهنگی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: پنج هزار و 262 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری به عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم اعزام شدند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، یوسف زمانی با اعلام اینکه پنج هزار و 262 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه سال جاری به عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم اعزام شدند، گفت: برای اعزام این تعداد از مددجویان به مشهد مقدس و عتبات عالیات حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است. 
  
وی با اعلام اینکه از این تعداد چهار هزار و 359 نفر از مددجویان تحت حمایت به مشهد مقدس و قم اعزام شدند، افزود: طرح شوق زیارت باهدف اعزام مددجویانی که تاکنون توفیق زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) و امام رضا (ع) را نداشته‌اند، با کمک خیران اجرا می‌شود. 
  
زمانی بابیان اینکه 903 نفر از خانوارهای تحت حمایت نیز در 9 ماهه امسال راهی عتبات عالیات شدند، بیان کرد: مددجویان در مدت یک هفته، بارگاه ملکوتی حضرت امام علی (ع) در نجف اشرف و حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را در کربلای معلی زیارت کردند. 
  
معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: اردوهای زیارتی باهدف تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود. 
  
وی با دعوت از خیران آذربایجان شرقی برای کمک به اعزام بیشتر مددجویان به اردوهای زیارتی، افزود: مشارکت گسترده خیران در طرح شوق زیارت موجب می‌شود تا تعداد بیشتری از مددجویانی که در حسرت زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) هستند، عازم مشهد مقدس شوند. 
  
زمانی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون دو هزار و 500 نفر از دانش آموزان تحت حمایت به اردوهای آموزشی و تربیتی اعزام‌شده‌اند، افزود: در قالب برنامه‌های اوقات فراغت، این دانش آموزان به اردوگاه‌های آموزشی تربیتی شهید مطهری گیلان و شهید رجایی مازندران اعزام و از دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، مذهبی، فرهنگی و مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند.. 
  
وی با بیان اینکه برگزاری اردوهای آموزشی و تربیتی ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در جهت ایجاد نشاط و شادابی در بین مددجویان تحت حمایت است، گفت: این اردوها باهدف رسیدگی به مسائل آموزشی و تربیتی، اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی و ترویج سبک زندگی اسلامی در بین مددجویان به‌خصوص نوجوانان و جوانان تحت حمایت برگزار می‌شوند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: