• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-3285-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

ساعى خطاب به معاون اول رييس جمهور:

دولت، اعتبارات احياى درياچه اروميه و تبريز ٢٠١٨ را تامين كند


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مهم ترين موارد و مسائل مطروحه در اين نشست گفت: يكى از مهم ترين مطالبى كه در اين جلسه توسط دكتر خدابخش و بنده مطرح شد، اهميت رويداد بين المللى تبريز ٢٠١٨ بود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگاران پس از جلسه امروز مجمع نمايندگان استان با دكتر جهانگيرى، معاون اول رييس جمهور اظهار کرد: انتقاداتى در اين جلسه نسبت به عدم پيش بينى بودجه خاص براى اين رويداد در لايحه بودجه ٩٧ مطرح شد كه نهايتا آقاى جهانگيرى قول دادند در اسرع وقت، موضوع را با دكتر نوبخت مطرح كرده و بودجه و اعتبار مورد نياز را براى پروژه هاى مهم و حياتى استان بخصوص در حوزه راه تخصيص دهند. 
  
وى در بخش ديگرى از سخنان خود با اشاره به طرح موضوع لزوم صدور مجوز تردد خودروهاى پلاك ارس در استان از سوى برخى نمايندگان در اين جلسه و مخالفت دكتر جهانگيرى به دليل غيرقانونى بودن آن عنوان كرد: از آقاي جهانگيرى درخواست كرديم كه در اين موضوع پس از طرح در هيات دولت و جلب نظر موافقت اعضا حداقل در سال ٢٠١٨ بلامانع اعلام گردد و مجوز لازم صادر شود. 
  
وى همچنين با اشاره به عملكرد بسيار ضغيف بنياد فرهنگ ، هنر و ادب آذرى ابراز كرد: ايجاد فرهنگستان زبان تركى يكي از مطالبات به حق مردم آذربايجان و يكى از مهم ترين وعده هاى مهم آقاى رييس جمهور به مردم اين خطه از كشور است و در اين جلسه مقرر شد آقاى جهانگيرى هماهنگى هاى لازم را با دكتر روحانى انجام داده و ايشان، اين موضوع را پيگيرى نمايند. 
  
وى با بيان اينكه تدريس زبان مادرى تركى در مدارس استان نيز يكى ديگر از موضوعاتى بود كه در اين جلسه از دكتر جهانگيرى درخواست كردم عنوان كرد: انتظار داريم دولت محترم در راستاى حفظ و شناساندن فرهنگ غنى زبان و ادب تركى به اين مهم توجه ويژه داشته باشد و در اين راستا نيز مقرر شد آقاى جهانگيرى، موضوع را در هيات دولت مطرح كرده و نتيجه آن را به نمايندگان محترم مردم استان در مجلس شوراى اسلامى اعلام كنند. 
  
بر اساس گفته ساعى، وى در اين جلسه از وضعيت فعلى درياچه اروميه نيز انتقاد كرد و گفت: متاسفانه فاز دوم احياى درياچه اروميه آن چنان كه بايد و شايد به دليل عدم تامين اعتبارات لازم از سوى دولت اجرا نشده و مقرر شد كه روز پنج شنبه هفته جارى، جلسه اى با حضور دكتر كلانترى، رياست سازمان حفاظت محيط زيست برگزار و تصميمات لازم براى تامين اعتبارات مورد نياز از محل اعتبارات فايناس برخى طرح ها اتخاذ گردد. 
  
وى در همين راستا ادامه داد: احياى كامل درياچه اروميه يكى ديگر از مطالبات به حق مردم آذربايجان است و اگر دولت، در اين زمينه چاره انديشى نكند به مهم ترين معضل زيست محيطى در كشور تبديل خواهد شد. 
  
به گفته وى در اين جلسه موضوعات ديگرى همچون اتخاذ تصميمات كاربردى تر براى رفع مشكلات صنايع استان و تلاش براى اشتغالزايى هرچه بيشتر در روستاها و ... مطرح شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: