• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-4890-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دامپزشکی استان:

عکاسان تلاش‌های حوزه دامپزشکی را با هنر خود ماندگار می‌کنند


مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: عکاسان هنری و خبری تلاش های انجام شده در حوزه دامپزشکی را با هنر خود ماندگار و جاودانه کرده اند. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در مراسمی با حضور امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی و جمعی از روسای روابط عمومی منطقه چهار سازمان دامپزشکی کشور در محل سازمان دامپزشکی استان از نفرات برتر و برگزیده جشنواره تخصصی فیلم و عکس سراسری بیطار  که در مهر ماه امسال با مشارکت سازمان‌های دامپزشکی، صدا و سیما، و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در تهران برگزار شده بود، به صورت ویژه تجلیل شد. 

امیر حسین بهداد، ضمن قدردانی از هنرمندان برگزیده منتخب استان آذربایجان شرقی در جشنواره بیطار گفت: هنر عکاسی یکی از هنرهای منحصربه فرد جامعه بوده که تمام رویدادها و حوادثی را که در جامعه رخ می دهد به صورت هنرمندانه ماندگار کرده و آن را جاودانه می کند، در حالی که شاید برای مردم عادی آن حوادث و رویدادها تنها در یک لحظه بوده و دیگر فراموش خواهند کرد ولی عکاسان حرفه ای و خبری این لحظه ها را ماندگار می کنند. 

وی افزود: یک عکاس می تواند تمام دردها و زیبایی ها را آنگونه که است به تصویر کشیده و به نمایش بگذارد همچنان که در زلزله و حوادث دیگر در کشور اینگونه بوده و باعث انتقال دردها و زیبایی های حوادث به دیگران نیز می شود. 

مدیرکل دامپزشکی استان تأکید کرد: باید ارتباط خود را با هنرمندان و عکاسان بیشتر کنیم چرا که عکاسان و هنرمندان عرصه فرهنگ و هنر هستند که با به تصویر کشیدن تلاش ها و فعالیت های دامپزشکانی که مثل شمع می سوزند و به دیگران سلامتی و بهداشت در جامعه شهری، روستایی و عشایری ترویج می دهند. 

بهداد، حرفه دامپزشکی را یکی از حرفه‌های حساس و در عین حال بسیار مهم عنوان کرد و افزود: باید در راستای شناساندن این حرفه در جامعه تلاش کنیم و یکی از راه های آن ارتباط بیشتر با هنرمندان عکس، فیلم و فرهنگ می باشد، می توانند با، دید و روش متفاوتی تلاش ها، زحمات، سختی های حرفه دامپزشکی را به مخاطبان و جامعه انتقال خواهند داد. 

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از بیماری ها از جمله، تب مالت، سل، هاری و غیره که بیماری مشترک انسان با دام هستند بسیار کاهش یافته یا تحت کنترل می باشند که این امر مدیون تلاش‌های بی ادعا و بی وقفه حوزه دامپزشکی بوده که با کمترین امکانات و در سخترین مناطق روستایی و شهری به این مهم دست یافته ایم. 

وی افزود: نباید فراموش کنیم که بیش از 1700 نوع عامل بیماری زا که بیش از 830 عامل آن که در حدود 49 درصد می شود از طریق حیوانات به انسان منتقل می‌شوند که در نوع خود رقم قابل توجهی می باشد. 

در پایان این مراسم از مصطفی قربان موحد خبرنگار خبرگزاری ایسنا و نفر اول بخش ویژه جشنواره جشنواره تخصصی فیلم و عکس سراسری بیطار در بخش تک عکس و زهرا جعفری، آرزو دهناد، سیده مریم یوسفی و محمدحسین عبداله‌زاده برگزیدگان بخش تک عکس و سید محمد هادی موسوی برگزیده بخش تک عکس و فیلم تجلیل شد. 
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: