• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4687-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

جشنواره‌ها و رویدادهای بسیار زیادی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر «تبریز۲۰۱۸» برنامه‌ریزی شده است


رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که جشنواره‌ها و رویدادهای بسیار زیادی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر "تبریز۲۰۱۸" برنامه‌ریزی شده است، گفت: ما از همه دعوت می‌کنیم تا از میراث فرهنگی، تاریخی، معنوی و طبیعی شهر تبریز دیدن کنند.

به ‌گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی اصغر مونسان با حضور در پخش خبر ساعت ۲۱ شبکه یک سیما در گفت‌وگویی با موضوع رویداد «تبریز۲۰۱۸» اظهار کرد: این رویداد بین‌المللی فرصتی بی‌نظیر برای آذربایجان و کشور است، باید با استفاده از این فرصت مغتنم داشته‌ها و ظرفیت‌های کشور را تقویت و معرفی کنیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: از ابتدای آغاز دوره مسئولیتم در سازمان میراث‌فرهنگی، "تبریز۲۰۱۸" به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم در اولویت قرار گرفت و با همکاری‌های بسیار خوب استان و استاندار آذربایجان شرقی، برنامه‌های خوبی جهت معرفی داشته‌های تبریز و تمام کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی تدارک دیده شد.

وی با اشاره به این‌که مردم تبریز هم باید در تقویت و توسعه فرهنگ گردشگری در این شهر اثرگذار باشند، اضافه کرد: امیدواریم این روند به توسعه گردشگری داخلی و خارجی در تبریز و سایر نقاط کشور کمک کند.

وی در ادامه به اهمیت صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: متأسفانه صنعت گردشگری هنوز هم در کشور ما جدی گرفته نمی‌شود، ایندر حالی که با توجه به ظرفیت‌ها و داشته‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر در کشور ما، این صنعت می‌تواند در ایجاد اشتغال و درآمد نقش جدی داشته باشد و با سرمایه‌ میانگین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توان در صنعت گردشگری شغل ایجاد کرد، در حالی که این رقم برای ایجاد شغل در سایر بخش‌ها چندین برابر است.

مونسان ادامه داد: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌ میراث طبیعی، معنوی، تاریخی و... وجود دارد که باید از آن‌ها برای توسعه گردشگری استفاده کنیم، چرا که کشورهای همسایه ما با تاریخ و جغرافیای محدود توانسته‌اند مشکلات خود را با استفاده از ظرفیت‌های محدودی که در حوزه گردشگری دارند رفع کنند.

وی افزود: در سال ۲۰۱۶ حدود یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون گردشگر به نقاط مختلف دنیا سفر کرده‌اند که گردش مالی این تعداد سفر، ۲۴میلیارد دلار در GDP جهانی تاثیر داشته است، همچنین درآمد مستقیم و غیرمستقیم حاصل از گردشگری در دنیا در سال ۲۰۱۶، ۷هزارمیلیارد دلار بوده که براساس آمار سازمان جهانی گردشگری به‌ ازای هر ۱۱ شغل در جهان یک شغل مربوط به حوزه گردشگری است و جمعا ۱۰۸میلیون نفر در سراسر جهان دارای مشاغلی مرتبط با بخش گردشگری هستند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که در کشور ما نیز دو میلیون نفر در زنجیره صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند، افزود: به ازای هر شش گردشگر خارجی یک شغل در کشور ایجاد و به‌ازای هر ۲۵ گردشگر داخلی نیز یک نفر صاحب شغل می‌شود. 
  
وی تاکید کرد: صنعت گردشگری توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی را به‌دنبال دارد، روستاهای بسیاری در کشور به‌دلیل بی‌آبی، آبادانی خود را از دست داده بودند که امروزه با رشد صنعت گردشگری در این روستا‌ها، شاهد آباد شدن آن‌ها هستیم.

مونسان تصریح کرد: رویداد "مشهد۲۰۱۷" ارتباط مستقیمی به سازمان میراث‌فرهنگی نداشت، اما ما از تجربیات برگزاری این رویداد برای "تبریز۲۰۱۸" استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: جشنواره‌ها و رویدادهای بسیار زیادی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر "تبریز۲۰۱۸" برنامه‌ریزی شده است و ما از همه دعوت می‌کنیم تا از میراث فرهنگی، تاریخی، معنوی و طبیعی شهر تبریز دیدن کنند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: