• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2785-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز:

تبریز در جریان اغتشاشات اخیر دوباره اولینی دیگر شد

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه در جریانات اخیر مردم تبریز دوباره اولینی دیگر شدند، گفت: تبریز شهدای فراوانی تقدیم انقلاب کرده و همواره شهر اولین‌ها بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، اظهار کرد: غفلت مانع رشد و پیشرفت جامعه است، اگر انسان در جامعه از مسایل مختلف غفلت کند امکان جبران برای وی سخت خواهد بود.

وی با اشاره به عوامل بروز و ظهور غفلت از دیدگاه امام علی (ع) گفت: دست کم گرفتن دشمن از جمله این موارد بوده و هرگز نباید دشمن را کوچک شمرد، کید و مکر دشمن همواره بیدار بوده فلدا نباید غافل باشیم و همچنین خوشبینی و خوش خیالی در مقابل دشمن نیز از جمله دیگر علل بروز غفلت بوده و همواره باید از آن حذر کرد.

وی تاکید کرد: اعتماد به دشمن از جمله علل بروز غفلت بوده و هرگز نباید از حیله و مکر دشمن غفلت کرد و همواره باید در مقابل تهدیدات دشمن ایمن بود بی‌مسئولیتی و بی‌تعهدی و همچنین سهل‌انگاری و بی برنامگی نیز از جمله علل بروز غفلت است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم در خطبه‌ی دوم نماز جمعه این هفته نیز بیان کرد: سالروز قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ۵۶ یادآور حماسه بزرگ و مراسم باشکوهی است و باید به فراموشی سپرده نشود. این انسان ها، اراده ها و مجاهدت ها هستند که روزها را استثنا کرده و امروز به تبع مجاهدت مردم قم در ۱۹ دی ۵۶، این روز به عنوان روز تاریخی مطرح می شود.

وی افزود: آنچه که باید از ۱۹ دی ۵۶ عبرت بگیریم این است که دشمن و سمت و سوی حرکت دشمن را باید خوب شناخت و به موقع در مقابل دشمن ایستاد، امروز هم که دشمنان جهانی انقلاب و اسلام که می‌خواهند در مقابل ایران اسلامی قد علم کنند به حول و قوه ی الهی نخواهند توانست به هدف خود برسند.

وی با اشاره به تجمعات اخیر نیز افزود: در ماه های اخیر برخی از مردم مطالبات اقتصادی داشتند اما برخی برای تامین انتظارات خود از راه صحیح وارد نشده و اقدام به تجمع کردند که دشمنان نیز سوء استفاده کردند و الحمدالله مردم بصیر، انقلابی و آنانی که مطالبات اقتصادی هم داشتند صف های خود را از فتنه گران و اغتشاشگران جدا کردند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: در این فتنه جدید مشخص شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی چقدر با مردم قهرمان ایران دشمنی دارند، سران استکبار که مردم ایران را به عنوان یاغی و تروریسم مطرح می کنند، حال می بینیم که امروز برای مردم ایران دل می سوزانند و ادعای حمایت از مردم را دارند!

وی افزود: تنها راه حل مشکلات، همدلی مردم با دولت، همدلی روسای قوای سه گانه با یکدیگر بوده و همه دستگاه ها و نهادها باید دست به دست هم دهند برای حل مشکل بی کاری و تورم؛ امیدواریم این تلاش را با جدیت انجام دهند تا مشکلات مردم را حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید در این میان از مردم تبریز و مردم غیرتمند آذربایجان قدردانی کنیم، آفرین بر شعور مردم تبریز و آفرین بر غیور مردان آذربایجان که خود را وارد توطئه‌ی فتنه گران نکردند.

وی با بیان اینکه امروز روز وحدت و همدلی است باید دست به دست هم دهیم و در مقابل دشمن بیاستیم، بیان کرد: امروز در موقعیت بسیار حساسی قرار داریم؛ از زحمات نیروی انتظامی قهرمان جهت تامین امنیت و آرامش مردم قدردانی کرده و باید بدانیم که اعتراض توام با آرامش با اغتشاش تفاوت دارد.

وی خطاب به مردم تبریز گفت: شما مردم تبریز فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه "آذربایجان سر ایران است" را ثابت کردید.

حجت‌الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: باید حواسمان جمع باشد و هوشیار باشیم، دشمن برای پیگیری اهداف شوم خود از عوامل داعش به کشور می‌فرستند و در تلاش است تا نا آرامی ایجاد کند، دیروز وزارت اطلاعات و سربازان گمنام توطئه گرانی که می خواستند وارد کشور شوند را دستگیر می کنند. دشمنان می خواهند توطئه را در کشور پیاده کرده و در راهپیمایی و مراسم ها مردم را بکشند و وانمود کنند که نیروی انتظامی کشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: