• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

«تبریز ۲۰۱۸» با دیپلماسی فرهنگ و هنر ایران گره خورده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، گفت: این رویداد بیانگر هویت ایران است که با دیپلماسی فرهنگ و هنر این کشور گره خورده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید عباس صالحی در آیین استقبال از رویداد تبریز 2018 با بیان این‌که آذربایجان شرقی نگین ایران است، گفت: این استان همواره فرصتی برای نقل و انتقال فرهنگی فراهم کرده و ایران وامدار این پل ارتباطی خود است.

وی ادامه داد: این منطقه قرن هاست که مترجم هویت ایرانی برای همسایگان و آن سوی مرزها بوده و منظور از ترجمه همان ایجاد ارتباط فرهنگی و انتقال هویت ایرانی است.

وی با بیان این‌که تبریز از جهت‌های مختلف ستاره ایران به شمار می‌آید، افزود: همسازی دین، ملیت و قومیت در آن وجود دارد؛ به طوری‌که علاقه عمیق و وافر دینی و مذهبی،  عرق ملی جدی و پرتکاپو و نیز وجود زبانی با تعصب در این منطقه در کنار هم نه تنها ناهمساز نیستند بلکه باهم، هم نوایی دارند که می تواند الگویی برای ایران و جهان باشد.

صالحی با تاکید بر این که  تبریز و آدربایجان شرقی مهد فرهنگ و هنر ایران است، گفت: در کجای کشور مقبره الشعرا را که نمادی از شاعران ایرانی است، سراغ دارید؟ از سویی اتفاقات بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر در این منطقه رخ داده است.

وی خاطر نشان کرد: مکاتب متعددی از جمله نگارگری و موسیقی و نیز انجمن‌های مختلفی در این دیار فعال است.  رویدادتبریز 2018 بعد از یک سال به پایان می رسد ولی همچنان تبادلات فرهنگی و هنری از تبریز به کشورهای جهان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: